Wpis z mikrobloga

Wyobrażacie sobie sytuację w której np. takie Stop Bzdurom za zebrane pieniądze kupuje parędziesiąt samochodów gruzów i następnie rozstawia je na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 de facto blokując sporą część ruchu tranzytowego w Polsce?

Dodatkową akcję robią w Warszawie, blokując główne arterie w mieście i uniemożliwiając poruszanie się mieszkańcom jak i działanie firmom.

Oznajmiają, że robią to w ramach protestu przeciwko braku równouprawnienia w Polsce i żądają m.in. wprowadzenia małżeństw jednopłciowych w Polsce oraz zmiany płci na życzenie refundowanej z NFZ.

I to nie, że blokada jest na godzinkę czy coś żeby zwrócić uwagę mediów - będą blokować do skutku, czy to będzie miesiąc czy pół roku.

Sądzicie, że nasze #4konserwy popierające blokady w #kanada by stanęły w ich obronie i uznały, że rząd nie ma prawa ich aresztować/usunąć samochodów bo to w końcu protest i jakakolwiek próba odblokowania infrastruktury to oznaka totalitarnych rządów i kraj zamienia się dosłownie w faszystowską komunę?

Czy jednak okazaliby się hipokrytami i żądali rozjeżdżania protestujących tak jak to było w protestach BLM, gdzie 90 sekundowe zajęcie pasa drogi uzasadniało użycie broni wobec protestujących?


#bekazprawakow #prawackalogika #neuropa
Pobierz rzep - Wyobrażacie sobie sytuację w której np. takie Stop Bzdurom za zebrane pieniądz...
źródło: comment_16452694637EvTr2QoXy59l2JOGAblRj.jpg
  • 148
Nie wiem, nie jestem w tej grupie, ba! mnie to nie interesuje


@Zuldzin: Ja się nie odnoszę do tego czy w niej jesteś czy nie, tylko do tego, że uznałeś ten przykład za nierealistyczny. Twierdzisz, że się ośmieszam podczas gdy sam nie masz żadnych argumentów a sytuacja jest dosyć mocno podobna jak tłumaczyłem do tego co napisał op.

no ale co państwo ma z tymi przegrywami zrobić ( ͡° ͜
Ja się nie odnoszę do tego czy w niej jesteś czy nie, tylko do tego, że uznałeś ten przykład za nierealistyczny. Twierdzisz, że się ośmieszam podczas gdy sam nie masz żadnych argumentów a sytuacja jest dosyć mocno podobna jak tłumaczyłem do tego co napisał op.


@CyfrowyD: Jak to nie mam argumentów xD napisałem ,że to nierealne i dodam jeszcze tutaj wyjątkowo absurdalne i głupie porównanie. Teraz jaśniej ?
Jest dużo rzeczy które państwo może dla nich zrobić. Np. zwiększyć dostępność do lekarzy psychiatrów i psychologów


@CyfrowyD: i takie są postulaty przegrywów?

Dać im dochód gwarantowany aby mogli neetować. Można zmienić strukturę gospodarki gdzie większość mężczyzn jest skazywanych na pracę w magazynach, bo plan był taki abyśmy byli montownią i niestety jesteśmy.


@CyfrowyD: i to rozwiązuje problem? Takie są postulaty przegrywów?
nierealne i dodam jeszcze tutaj wyjątkowo absurdalne i głupie porównanie


@Zuldzin: Według ciebie. Ja ci napisałem, że jeżeli chodzi o walkę o prawa to grupa bardzo podobna do osób trans seksualnych o jakich wspomina op. Wiesz, niektórzy mogą uznać protesty kobiet za głupie i absurdalną akcję, skoro problem przed wyrokiem TK dotyczył tysiąca kobiet według statystyk, a bicie piany było jakby miało to spotkać każdego obywatela XD
@rzep: Skoro całe społeczeństwo stoi za protestującymi i im pomaga to chyba rozumiesz że te protesty mają poparcie mieszkańców? Jeżeli sami obywatele danego miasta w dupie mieli by ich protest to by nawet pomogli policji usunąć te samochody. Protesty w Kanadzie to przykład tego że ludzie potrafią się zjednoczyć i walczyć o swoje prawa, ale tak dalej urządzacie te swoje walki z drugą stroną. Oświecona neuropo. I tak, mem z balonem
i takie są postulaty przegrywów?


@Tamerlan: Ciężko mi powiedzieć, czy są. Natomiast tak bym sobie je mniej więcej wyobrażał czytając tag.

i to rozwiązuje problem?


@Tamerlan: Tak samo jak operacje rozwiązują problemy osób trans. Tzn. osoby spoza tagu przegryw uważają, że są oni w tym miejscu przede wszystkim przez brak dochodu i opieki psychologa/psychiatry. Cześć osób z tagu też tak uważa. Więc według części społeczeństwa, które bierze udział w dyskusji
Skoro całe społeczeństwo stoi za protestującymi i im pomaga to chyba rozumiesz że te protesty mają poparcie mieszkańców? Jeżeli sami obywatele danego miasta w dupie mieli by ich protest to by nawet pomogli policji usunąć te samochody.


@kubaszub: Jakie całe społeczeństwo? Skąd ty bierzesz te informacje? Tylko 22% mieszkańców Ottawy popiera protest, 67% go nie popiera.

https://ottawa.ctvnews.ca/majority-of-ottawa-residents-oppose-freedom-convoy-protest-poll-finds-1.5771778

Dodatkowo 2/3 mieszkańców Kanady popiera wprowadzenie stanu wyjątkowego i usunięcie blokad.

https://nationalpost.com/news/politics/two-thirds-of-canadians-support-use-of-emergencies-act-and-want-freedom-convoy-cleared-out-poll
worzysz abstrakcyjny problem, sprowadzasz do absurdu


@Tamerlan: Przecież dokładnie to samo robi op XD Nie ma protestów osób trans płciowych jeżdżących ciężarówkami, ale wam to nie przeszkadza trzaskać sobie plusy pod wpisami XD Gdy ja podejmuję z wami dyskusję na podobnej płaszczyźnie to: hurr durr, abstrakcyjny problem sprowadzony do absurdu XD
Przecież dokładnie to samo robi op XD Nie ma protestów osób trans jeżdżących ciężarówkami, ale wam to nie przeszkadza trzaskać sobie plusy pod wpisami XD Gdy ja podejmuję z wami dyskusję na podobnej płaszczyźnie to: hurr durr, abstrakcyjny problem sprowadzony do absurdu XD


@CyfrowyD: Jedynym OP jesteś Ty byczq :-* pozdrawiam jeszcze raz, nie mniej serdecznie
@Zuldzin: Ale Ty sobie zdajesz sprawę, że piszemy w wątku właśnie z takim absurdalnym założeniem?

Wyobrażacie sobie sytuację w której np. takie Stop Bzdurom za zebrane pieniądze kupuje parędziesiąt samochodów gruzów i następnie rozstawia je na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 de facto blokując sporą część ruchu tranzytowego w Polsce?


@Zuldzin: Uwielbiam tą hipokryzję lewicy, gdzie zasady dotyczą wszystkich tylko nie ich. Bo jak widać jedna strona dyskusji może dawać
@rzep: Ciężko jest porównywać fanaberie i gniew wywołany jednym zabójstwem z walką o prawo do pracy i wycofanie paszportu na prawa człowieka warunkowanego przyjęciem preparatu słabo chroniącego przed roznoszeniem choroby. Paszportu dającego niespotykane dotąd możliwości inwigilacji każdego obywatela poruszającego się w przestrzeni publicznej, warto dodać.
@rzep: Zdrowy rozsądek. Jeśli uważasz, że nie da się wartościować istotności sprawy, która wywołuje protest, to musiałbyś uznać, że nie warte jest zablokowanie miasta z powodu decyzji władzy, która postanowiła, dajmy na to, testować przymusowo tym razem zupełnie nieprzebadaną substancję na ludziach i zabijać każdego kto się nie zgodzi. I nie ma tutaj różnicy, czy ktoś protestuje przeciwko temu, że minister obraził słownie mniejszość seksualną, a protestem przeciwko zabijaniu ludzi. Albo