Wpis z mikrobloga

Wyobrażacie sobie sytuację w której np. takie Stop Bzdurom za zebrane pieniądze kupuje parędziesiąt samochodów gruzów i następnie rozstawia je na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 de facto blokując sporą część ruchu tranzytowego w Polsce?

Dodatkową akcję robią w Warszawie, blokując główne arterie w mieście i uniemożliwiając poruszanie się mieszkańcom jak i działanie firmom.

Oznajmiają, że robią to w ramach protestu przeciwko braku równouprawnienia w Polsce i żądają m.in. wprowadzenia małżeństw jednopłciowych w Polsce oraz zmiany płci na życzenie refundowanej z NFZ.

I to nie, że blokada jest na godzinkę czy coś żeby zwrócić uwagę mediów - będą blokować do skutku, czy to będzie miesiąc czy pół roku.

Sądzicie, że nasze #4konserwy popierające blokady w #kanada by stanęły w ich obronie i uznały, że rząd nie ma prawa ich aresztować/usunąć samochodów bo to w końcu protest i jakakolwiek próba odblokowania infrastruktury to oznaka totalitarnych rządów i kraj zamienia się dosłownie w faszystowską komunę?

Czy jednak okazaliby się hipokrytami i żądali rozjeżdżania protestujących tak jak to było w protestach BLM, gdzie 90 sekundowe zajęcie pasa drogi uzasadniało użycie broni wobec protestujących?


#bekazprawakow #prawackalogika #neuropa
rzep - Wyobrażacie sobie sytuację w której np. takie Stop Bzdurom za zebrane pieniądz...

źródło: comment_16452694637EvTr2QoXy59l2JOGAblRj.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
bo porównujesz kłamców ze stopbzdurom do ludzi, których konstytucyjne prawa i wolności są łamane w jawny sposób.


@korzysco: Zadaje hipotetyczne pytanie. Możesz sobie wstawić tam kogo chcesz, kto reprezentuje poglądy inne od twoich - np. Strajk Kobiet protestujący w sprawie zakazu aborcji.

Czy popierałbyś taką formę protestu w takim wypadku?

P.S. Jakie prawa konstytucyjne są łamane w Kanadzie?
  • Odpowiedz
@rzep: no właśnie nie możesz sobie wsadzić kogo chcesz. możesz sobie wsadzić jakościowo podobne przykłady.

jeśli chodzi o łamane w kanadzie prawa, to nie studiowałem ich konstytucji i ustaw, ale z tego co wiem za uczestniczenie w protestach wyrzucają cię z pracy, za ich wspieranie czeka cię wizyta policji, a twoje konto bankowe jest blokowane bez wyroku sądowego. jeśli to nie jest łamanie podstawowych praw, to nie wiem co nim
  • Odpowiedz
no właśnie nie możesz sobie wsadzić kogo chcesz. możesz sobie wsadzić jakościowo podobne przykłady.


@korzysco: A to ty decydujesz co jest jakościowo podobne?

Dla kogoś brak możliwości małżeństwa ze swoim życiowym partnerem albo brak możliwości aborcji śmiertelnie chorego dziecka jest poważniejszym problemem niż to, że jakiś szur się nie chce
  • Odpowiedz
@rzep tak jak napisałem jest różnica obronie KONSTYTUCYJNYCH praw i wolności (wykluczanie z systemu finansowego bez wyroku sądu takim jest), a walką o nowe prawa (legslizacja małżeństw homoseksualnych).

Powtarzam różniez, że porównanie protestujscych do kłamców z stopbzdurom było śmieszne.
  • Odpowiedz
tak jak napisałem jest różnica obronie KONSTYTUCYJNYCH praw i wolności (wykluczanie z systemu finansowego bez wyroku sądu takim jest), a walką o nowe prawa (legslizacja małżeństw homoseksualnych).


@korzysco: Wytłumaczyłem Ci, że mylisz przyczynę ze skutkiem. Protest nie był przeciwko blokowaniu kont bankowych - to zostało wprowadzone w związku ze stanem wyjątkowym jako odpowiedź na łamanie prawa przez blokujących drogi.

I nie jest to łamanie praw konstytucyjnych, bo konstytucja zezwala na wprowadzenie stanu
  • Odpowiedz
analogia bez sensu - protest o przywileje vs protest żeby rząd się #!$%@?ł


@megaloxantha: ale nie kłam, Stop Bzdurom "niszczyło" płodobusy z nielegalnymi i niecenzuralnymi treściami, hałasujące i szkalujące niewinnych ludzi, a nie "walczyło o przywileje".

O "przywileje" walczy garstka debili, którzy równie dobrze mogliby walczyć o prawo do chodzenia z obsraną dupą na wierzchu.
  • Odpowiedz