Wpis z mikrobloga

@Van_Gato: wspinaczki z książek się nie nauczysz. Trochę materiałów jest o treningu wspinaczkowym (Horst, Ilgner), jest "Bezpieczeństwo w skale i lodzie" Schuberta (ale nie czytałem). Mimo wszystko wydaje mi się że to jest raczej dodatek do praktyki (dwie pierwsze pozycje to raczej o ładowaniu do sportowego wspinania) niż ekwiwalent do szkoleń w terenie
@pilot1123: wiadomo, że książki nie nauczą wszystkiego czego potrzeba na szlaku, piszę szlaku, bo jeśli chodzi o góry, to preferuję dłuższe ekspedycje, więc szukam wiedzy nie tylko o tym jak się wspinać, ale jak sobie poradzić żyjąc z plecakiem, bo o ile doświadczenie najlepszym nauczycielem, to można ciekawe patenty podpatrzeć od innych, najwięcej się chyba dowiedziałem słuchając podcastów górskich 8a, ot choćby jak spać, żeby się wyspać na wysokości ( ͡
@zdzisiek-bula: dzięki, jeśli polskiego nie dorwę za jakieś normalne pieniądze, to może uda się znaleźć angielskie wydanie, bo większa szansa, że będzie jako w wersji ebookowej

@fajq: czyli kolejna pozycja do obadania, aż dziwne, że nie pojawiają się żadne polskie nazwiska wśród autorów, a przecież tylu wspinaczy, himalaistów mieliśmy w latach 70/80