Wpis z mikrobloga

#przeszedlem Blair Witch (2019). Na początku chciałem stwierdzić, że to another horrorowy symulator chodzenia, ale nie jest tak do końca.

Blair Witch czerpie garściami z historii o Wiedźmie z lasów Burkitsville. Wcielamy się w byłego gliniarza, który w owych lasach będzie poszukiwał małego dzieciaka. Sama historia dzieje się dwutorowo i na główny plan wysuwa się historia głównego bohatera, a to co się stało z dzieciakiem z czasem zaczyna schodzić na dalszy plan.

No i cóż, jak ktoś pograł trochę w gry z elementami fabuły psychologicznej to nie będzie czuł się zaskoczony. Jest sztampowo, a las służy do imaginacji różnych rzeczy z przeszłości bohatera.

W poszukiwania towarzyszy nam pies, z którym podejmujemy interakcje. Służy głównie do poszukiwania wskazówek fabularnych, ale także pomaga w walce, która jest tutaj prowadzona niczym w Alanie Wake'u - naszych przeciwników próbujemy "naświetlić" latarką. Dodatkowo jesteśmy wyposażeni w kamerę, a oglądając zebrane po drodze taśmy możemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość i rozwiązywać zagadki (które nie są wybitnie trudne, ale dość przyjemne). Także gameplayu jak na symulator chodzenia nie jest aż tak mało.

Jak na horror tytuł serwuje fajny klimat, a gry z serii BW zawsze serwowały świetny i klimatyczny las. Tutaj nie jest inaczej, chociaż nie jest to teren po którym możemy hasać swobodnie. Jest jednak na tyle dobrze, żeby niepewność i niepokój towarzyszyły nam przez całą rozgrywkę.

Strach również daje się we znaki, ale do poziomu klasyków mu jednak daleko. Kwestia jak bardzo jesteście zaprawieni w growe horrory - weteranów raczej niespecjalnie ruszy, ale grających od święta istnieje szansa. Ja jako ten drugi kilka razy podskoczyłem i zakląłem srogo. Jest kilka jump scareów, ale na strach wpływa jednak głównie klimat. I na takiego laika ja - działał dość dobrze.

Gra do ukończenia w około 5-6-7 godzin. jeśli lubicie tulić gry na Epicu to istnieje szansa, ze wylądowała w waszej bibliotece bo była rozdawana za darmoszkę. Jest to tytuł warty uwagi - szczególnie jeśli lubicie klimat Blair Witch Project, a w horrory gracie od czasu do czasu (bo umówmy się dla tych, którzy zjedli zęby na horrorach to będzie another symulator chodzenia). Może nie w pełnej cenie, ale jak chwycicie na dobrej przecenie to można ograć :)

#gry #grykomputerowe #grypc #horror #blairwitch
John_Doenut - #przeszedlem Blair Witch (2019). Na początku chciałem stwierdzić, że to...

źródło: comment_1645107502p05de0YyrLucoHNMKAFtiR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz