Wpis z mikrobloga

Według mnie wersja wydarzeń była następująca (zakładając, że faktycznie chcieli teraz atakować):
- Wywiad USA ma swojego wysoko postawionego agenta, który był w wąskim gronie osób znających datę ataku
- USA postanawia posłać plotkę, żeby pokazać Rosji co wiedzą,
- W Rosji osoby decyzyjne obsrały zbroję i wstrzymano się z atakiem, powstała panika, bo nie wiadomo co wie USA i kto sypie. Duże prawdopodobieństwo, że przeciwnik wie wszystko

Choć według mnie lepsze okienko na atak będzie w następnym tygodniu
#ukraina
  • 4
@Niukron: Albo po prostu rzucili z dupy datę, żeby przekonać świat że mają taki świetny wgląd w plany Rosji i Rosja jest taka brzydka i zła bo chce inwazje, a jedyny powód dla którego nie atakuje, to ten że USA ciągle im uwala kolejne daty ataków xD
@Niukron: nah. Atak teraz był by absolutnie z dupy. Nie ma żadnego casus beli. Żadnej fałszywej flagi, żadnej prowokacji. Nawet niepodległości separatystów jeszcze nie uznał, dopiero przez dumę przeszła. Nie ma pretekstu, a w dzisiejszych czasach on jest najważniejszy bo media i internet. Jeżeli coś faktycznie odjebią to po 20tym. Myślę że to przeciąga po to żeby opinia zachodnia się znudziła, dokładnie jak wykopki wczoraj. Z satelitami nie da się zrobić