Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że macie 5/10/20/50 tysięcy złotych - w co byście wrzucili? Traktować to jako inwestycja, jako zabezpieczenie. Chciałbym aby rosło ponad inflację, ale nie musi to być 500% miesięcznie (do czasu gdy inflacja jest niższa).

Aktualnie zawsze to było trochę na giełdzie (mało i dawno), większość teraz jest na foreksie trzymana (bez lewara - euro, dolar i funt).
Myślę, aby wrzucić trochę na giełdę, sam nie wiem którą. GPW trochę brakuje płynności.
Sam nie wiem w nawet co więcej próbować wejść. O czym doczytać?
Część z tego chciałbym mieć względnie pod ręką, nie chcę lokaty na 0,01% na 12 miesięcy.

To poważny temat. Chociaż, jak skończyłem wydawać na #rower to jakoś dużo kasy mi zostaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może pora kupić Alfę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #finanse #oszczedzanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jagodowy_krol: jakoś tak dzisiaj wyczytałem, że Dom Development po 10 zł na akcję dywidendy ma wypłacać. Ja to bym chętnie z czegoś takiego sobie żył, ale nie mam 5/10/20/50 tysięcy XD Rower niby dopiero przede mną, a i tak ciągle w niego ładuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rower niby dopiero przede mną, a i tak ciągle w niego ładuję


@AbaddonLincoln: ja już skończyłem, jeszcze ewentualnie dwa pomiary mocy (2 bo na mtb i szosę inne: shimano + sram). Ale to już tylko jakieś 3k. Mam dokładnie to co bym chciał, reszta - to już fanaberie, pomiar mocy też nie jest mi jakoś mocno potrzebny.
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Poczytaj blogi marciniwuc.com i inwestomat.eu. Oba mają sekcję "zacznij tutaj". W skrócie jak chcesz bezpiecznie to obligacje indeksowane inflacją (nie pobijesz całkowicie obecnej inflacji, ale bezpiecznie i i tak w miarę blisko pobicia będziesz jak na bezpieczny produkt). Jak bardziej ryzykownie to ETF akcji na cały świat i tyle. O obu instrumentach znajdziesz info na powyższych blogach.
  • Odpowiedz