Wpis z mikrobloga

Szczerze? Trochę dziwi mnie ten skowyt o kredyty. W sensie rozumiem ból ale ja np brałem w 2018 roku Na 30 lat i rata była w okolicach 1200 pln na początku.
Jak przyszła pandemia to po obniżce było około 850 pln.

Dzisiaj moja rata wynosi 980 pln czyli 220 pln mniej niż w momencie kiedy brałem kredyt. To ja mam farta czy po prostu ludzie którzy narzekają brali kredyt w momencie najniższego oprocentowania?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt
  • 19
  • Odpowiedz
Dzisiaj moja rata wynosi 980 pln czyli 220 pln mniej niż w momencie kiedy brałem kredyt. To ja mam farta czy po prostu ludzie którzy narzekają brali kredyt w momencie najniższego oprocentowania?


@KornixPL: Tak.

Jak przyszła pandemia to po obniżce było około 850 pln.


@KornixPL: Dlaczego nie nadpłacałeś?
  • Odpowiedz
@KornixPL: Nalezysz do szczęśliwców którym udało sie wstrzelić w dobry moment i którzy paradoksalnie mogli sobie spokojnie pracowac i odkładać, ceny mieszkań jakos w tym okresie drastycznie sie nie zmienialy.

Teraz postaw sie w miejscu trochę młodszych od Ciebie ludzi którzy dużo pracują, #!$%@?, mają oszczędności które pozwalają im opłacić wkład własny a może i więcej ale i tak cena całkowita jest odpychająca, na horyzoncie widać niepokojącą sytuacje na rynku finansowym
  • Odpowiedz
@KornixPL: ja jestem w podobnej sytuacji. Brałam kredyt na 250 tys w 2017 i miałam rate 1250 w pandemii 900, teraz mam z powrotem 1200 i czekam dalej na podwyżki tylko pensja mi wzrosła o 1/3, ale zobaczymy jak dalej pojdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KornixPL: w momencie kiedy są niskie stopy, to spłacasz więcej swojego kapitału niż odsetek. W momencie jak stopy idą w górę, płacisz więcej odsetek i mały ułamek kapitału. Oczywiście im kredyt starszy, tym kapitału spłaca się więcej.
  • Odpowiedz
już usunąłeś, nie zrobiłem SS


@Kiedysbedeczerwonka: Bredzisz, nigdy takiego pytania geniuszu nie zadałem.

Jakby faktycznie zajrzał na mój profil, to byś zauwazył że w kredytach raczej udzielam odpowiedzi, niż zadaję pytania, a mooooże nawet byś znalazł screeny z jednego z moich kont ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz