Wpis z mikrobloga

Pytanie do nadpłacających kredyt. Pusciłem sobie testowo dyspozycje częściowej spłaty za 5k, z czego 400zl zostało zaksięgowane przez bank na poczet odsetek. Wygląda mi to na zaksięgowanie na poczet odsetek raty z przyszłego miesiąca. Dobrze mi się wydaje? Napewno nie jest to żadna prowizja za wczesniejsza spłatę, bo umowa zakładała jej brak. Jest to o tyle istotne do wyjaśnienia, bo zamierzam puścić większą spłatę i zastanawiam się czy czasem mi kolejnych odsetek nie pobierze.
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 9
@kubaa010: zawsze Ci wezmie odsetki, przez wykonaniem takiej nadplaty sprawdz sobie (wygeneruj) harmonogram, po splacie tez - zobaczysz wtedy jak zmienila Ci sie ilosc kapitalu wzgledem odsetek.

Bank zyje z odsetek wiec bedzie Ci je pobieral, nie ma chyba takiej umowy nikt ze mu wezmie sie to 5ooo splaci kapitalu poczatkowego tylko bez odsetek.
Pytanie do nadpłacających kredyt. Pusciłem sobie testowo dyspozycje częściowej spłaty za 5k, z czego 400zl zostało zaksięgowane przez bank na poczet odsetek. Wygląda mi to na zaksięgowanie na poczet odsetek raty z przyszłego miesiąca. Dobrze mi się wydaje? Napewno nie jest to żadna prowizja za wczesniejsza spłatę, bo umowa zakładała jej brak. Jest to o tyle istotne do wyjaśnienia, bo zamierzam puścić większą spłatę i zastanawiam się czy czasem mi kolejnych odsetek
@kubaa010 Jak już wyżej wyjaśniono, całą nadpłatę będziesz mial odjętą od kapitału, tyle że te pozostałe 400 zł w dniu pobrania najbliższej raty. Jakbyś nawet nadplacil 1 zł to też by sie to odjęło od kapitału przy najbliższej racie nawet pomimo że wcześniej odejmie się od odsetek naliczonych od ostatniej raty. Także śmiało nadplacaj każdą wolną kwotą, nie czekaj do dnia raty bo każdego dnia są naliczane odsetki od kapitału pozostałego do