Wpis z mikrobloga

Dzisiaj lekki overload przy wyciskaniu. Czyli reverse band bench press. Poszło 230kg x 1 (na filmiku) Dalej się nie siłowałem, bo to dopiero 3 tydzień właściwych treningów wyciskania, więc sobie robię 1RM z większym zapasem. Gumy ściągają tutaj 40kg przy klatce i prawie 0 przy lockoucie.

Następnie także reverse band ale do 3 desek, 3x3 220kg. Lekko z zapasem.

Natomiast pocisnąłem Skullcrushery, do nosa poszło 130kg x 7, co chyba jest moim PR-em (albo blisko). Niestety ale ~50cm w przedramieniu + ~60cm w bicepsie, uniemożliwia mi wykonanie tego ćwiczenia z głową na ławce, więc musiałem ją lekko unosić aby być w stanie dotknąć sztangą nosa :P.

Cały trening
Reverse band bench - 230kg x 1
3board reverse band bench 3x3 220kg
Skullcrushers to nose - 130kg x 7
Hammer curls - 3x5 50kg
Concentric curls - 3x6 21kg

Jeszcze co do wyciskania z gumami od góry, to większość osób robi je zupełnie źle, w złym celu, ze złego powodu, do tego najczęściej zaczepiając gumy w zupełnie bez sensowny sposób. Tutaj zaczepienie gum jest niesamowicie ważne.
Zwróćcie uwagę jak wiele osób zaczepia gumy...Tak wysoko że one już na starcie są mocno napięte i ściągają ze sztangi 30-50kg. I drugie tyle przy klatce... Co powoduje, efekt "suwnicy", mocno stabilizują sztangę i do tego jeszcze przyciągają sztangę do góry.

Dlatego trzymając sztangę gumy powinny być zaledwie delikatnie napięte, nie "zdejmując" wiele ciężaru ze sztangi. Dzięki czemu przy opuszczaniu, na poziomie klatki one nie są do granic napięte. A to zupełnie zmienia ten ruch w porównaniu do powyższego, gdzie jest efekt "suwnicy". Tutaj natomiast czujemy że guma odciąża nas na klacie, pozwala wypchnąć mocno sztangę, ale zarazem od razu "pomoc" się kończy, i musimy mocno tricepsami pokonać barierę, przepchać ciężar. I o to chodzi. Trenujemy górną część ruchu, robiąc zarazem pełny ROM.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Dzisiaj lekki overload przy wyciskaniu. Czyli reverse band bench press....
  • 7
  • Odpowiedz
Coś chwyt się poszerzył? Widzę, że tygodnie szlifowania techniki nie poszły na darmo, bo jakby nic nie ważyło. Jaki cel robienia tak ciężkich młotków?


@DopeLifter: No z techniką "skończyłem". I już wróciłem do normalnego trenowania góry, więc na razie na spokojnie, z zapasem, przyzwyczajam się do dużych ciężarów tak szerokim chwytem.

Warto mieć silne łapy do wyciskania :) Więc czasami nawet na biceps zrobię coś ciężko na te 5-6 powtórzeń.
  • Odpowiedz
Simmons mówił ze benchpress to przedewwzystkim triceps i z tego względu powinno się wyciskać wezej.


@Tylkofotkinagiejciotki: Treningowo :) Co innego competition grip :) Chwyt u mnie wcale taki szeroki nie jest bo to okolice chwytu biakromicznego.

Szeroki chwyt + mostek jest po to aby maksymalnie skrócić ROM. Ale dalej masz wyciskać tricepsem, a nie klatką. Co jest dosyć trudne przy takim szerokim chwycie, ale jednak da się tego nauczyć :)
  • Odpowiedz
W sumie to czym to się różni od od zwykłego banded bench press?


@DywanTv: Różnica jest ogromna :) Lepszym, cięższym, więcej "budującym" ćwiczeniem jest wyciskanie vs gumy (gumy od dołu zaczepione) Bo oprócz grawitacji, walczysz z naciągiem gum, który wymaga także o wiele większej pracy wszystkich mięśni aby to ustabilizować.
Reverse band (gumy od góry zaczepione), jest lżejszym wariantem dla ciała, bo gumy dodatkowo stabilizują sztangę, czujesz schodząc że coraz bardziej
  • Odpowiedz