Wpis z mikrobloga

Jak szybko spada taki wysięgnik po rozszczelnieniu układu?


@jarezz: Pytanie pułapka. Podnośnik po rozszczelnieniu/awarii układu hydraulicznego powinien stać godzinami w tej samej pozycji.
Przy zurawiach budowlanych moze opadać cos w stylu 1.5% pełnego wysięgu na minutę.
Żurawie leśne mogą opadać szybko ze względu na brak zabezpieczeń i właśnie dlatego nie może być w ich zasiegu pracy żadnych ludzi.
to strzelił podnośnik


@buczubuczu: siłownik.
Jest możliwe, że oberwał drzewem, ale nigdzie tego drzewa na zdjęciach nie ma, a nawet nie zdazyli zabrać parawanów po denacie - więc na pewno prokurator nie skończył działań.
Mi osobiście też zdarzyla się taka awaria siłownika, ale na szczęście grawitacja i ulozenie ramion działały na moją korzyść. No i działałem żurawiem,a nie podnośnikiem.
Felonious_Gru - > to strzelił podnośnik

@buczubuczu: siłownik.
Jest możliwe, że o...

źródło: comment_1644653390ADEvdNNcaCJqymdPszDMaN.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Felonious_Gru: noo, chodziło mi o to, że zawiódł sumarycznie sprzęt, a nie dostał przeciążenia i dlatego go szlag trafił. Podnośnik to całość tego ustrojstwa, siłownik to wiadomo, to, co pokazałeś.

Pytam bo pracuje z użyciem hydrauliki siłowej właściwie codziennie od kilku lat i nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby szlag mi trafił gwint przy uszczelnieniach siłownika. Kapały szybko złączki, muliły zabrudzone rozdzielacze w koparkach (wiadomo, ilej hydrauliczny ot zmieniać nie trzeba