Wpis z mikrobloga

Wystartowałem w rekrutacji do firm IT, bo poprzedni pracodawca nie przedłużył umowy.

Pozytywny feedback na stawkę juniorską 4,5 tys. na rękę, praca zdalna, fullstack developer, 1x w tygodniu zjazd do firmy 250 km dalej, pracodawca zwraca koszty dojazdu i noclegu, rozwój i awans zawodowy po 2 latach mogę zarabiać 6,5 tys. na rękę. Mam 2,5 roku doświadczenia komercyjnego jako .net developer.

pozytywny feedback z firmy jako tester automatyzujący 3,5 tys. na rękę, praca zdalna, 1x w miesiącu delegacja max 3 dni, pracodawca zwraca koszty dojazdu i noclegu. Mam półroczne doświadczenie jako tester manualny i automatyzujący pół roku, ale głównie pracowałem jako frontend developer oraz backend developer. Ponoć jest luźna atmosfera pracy i nie ma stresu.

Dzisiaj miałem rozmowę o pracę, praca w biurze, 20 minut do biura z mojego miasta. Prawdopodobnie też będą chcieli mnie zatrudnić, bo na wszystko odpowiedziałem prawidłowo. .Net Core developer. stawka pomiędzy 4 tys. a 5 tys. na rękę, jednakże podejrzewam, że będą tutaj mnie chcieli traktować jak Mida.

Na poniedziałek też mam nagraną rozmowę, ale typowo praca zdalna oraz na wtorek też mam rozmowę i tutaj już dojazd do firmy 30 minut i nie wiem jaki jest tryb pracy.

Już jest za duży wybór dla mnie. Zastanawiam się czy wybrać testera automatyzującego i mniej się stresować jakością kodu, a skupić się na samych aspektach zagadnień testerskich, czy zarabiać więcej, ale zarywać dniówki i nocki na dodawaniu nowych funkcjonalności, zwłaszcza, że najbardziej się boję zawieść oczekiwania szefów wszystkich firm, bo się faktycznie może okazać, że jednak nie potrafię aż tyle jak oni oczekują. Jak żyć... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it #pracait
  • 7
Wiec na 2.5y expa to ja bym wołał minimum 10k. Ale wiadomo mirek mirkowi nie równy jeden uczy się wolniej drugi szybciej


@Zycie_: Kurde, to jestem debilem bo mam dwa razy większego expa i nie mam pięciocyfrowego przelewu na konto co miesiąc. Ale tak jak wspominasz- jeden się uczy szybciej, drugi wolniej. Ja to raczej ten drugi (plus trochę leń ze mnie xD).
@chlop784: Oceniając swoje umiejętności i to w jakich firmach pracowałem, tam gdzie wystartowałem na .net developera stwierdziłem, że wolę zaniżyć swoje oczekiwania, ale mieć możliwość wsparcia i zgrany zespół jak i same szkolenia są wartościowe. Chociaż może w poprzedniej firmie też tworzyłem niestandardowy produkt, który nie był biznesowy. Według ich podejścia do awansów stawkę seniorską około 10 tys. złotych miałbym po 5 latach pracy.

@Init0: na rekrutacji na .net developera