Wpis z mikrobloga

Kur... XD Poszedłem sobie do dentysty z Medicoveru, bo badanie za darmo z pracy. Głównie z nastawieniem na wyrwanie jednej ósemki, bo zatrzymała się i pobolewa. No i spoko, 110 zeta za zdjęcie, okazało się, że do wyrwania, ale górna ósemka też w sumie do wyrwania, tylko jeszcze nie próbowała wyjść XD No to już ponad 1k.

No i poza tym znalazła próchnicę na 8 zębach, większość to "próchnica wtórna". #!$%@?łem się, bo to wychodzi ponad 3k w Warszawie. Tym bardziej, że ubytki w ciągu kilkunastu rutynowych przeglądów u dentysty zawsze były max na 1 zębie. Nagle 8? XD Czy serio tak w pandemii mogłem zaniedbać higienę jamy ustnej, czy kurde Medicover próbuje ściągnąć trochę ze mnie kasę?

Jak myślicie, iść na badanie gdzieś indziej i porównać co powiedzą?

#dentysta
#stomatologia
  • 20
@Hayek: To raczej kwestia różnej dokładności dentystów. Jeden wymieni wypełnienie jak tylko się minimalnie rozszczelni, a drugi jak jest wyraźnie dziura ¯\_(ツ)_/¯ Poszłabym po deugą opinię. I nie wiem czy medicover to dobry wybór, jeśli jest tak jak w luxmedzie to nie polecam.
@Hayek: Nie masz rodziny gdzies poza warszawa? Drogo tam macie, dobrzi dentysci na zadupiach w swoich gabinetach biora mniej pieniedzy i nie naciagaja na leczenie gdy nie jest koniecznie. Moj dentysta jak sa takie drobne ubytki to przeczysci i wezmie grosze za to przy okazji usuwania kamienia. Wczesniej chodzilem do innego 2km obok i bym zaplacil 3x tyle za to samo i mial gorzej zrobione. Warto sie rozgladac i celowac w
@SkrytyZolw: byłem ostatnio rok temu, u dentystki w rodzinnej miejscowości, do której chodzę z 5 lat. Było zrobione na bieżąco wszystko. Zęby myje codziennie, cukrów prostych przyjmuje mało, jest to dla mnie po prostu dziwne.
@SPRAWDZANIE_IP: w NFZ te dalsze zęby wypełniają tylko amalgamatami
@jegertilbake: jak wyżej, ostatnie kilka lat chodziłem do takiej dentystki właśnie
@Hayek: zdjęcie należy wykonywać profilaktycznie raz do roku, a nie tylko jak jest problem z ósemkami. Teraz już wiesz czemu Twoja dentystka nie widziała zębów do leczenia - po prostu nie przeprowadzała prawidłowo diagnostyki.
Wiele zmian w jamie ustnej rozwija się całkowicie bezobjawowo. Wykrywane są tylko i wyłącznie dzięki wykonywaniu kontrolnych zdjęć rtg.
@affairz: zamówiłem płytkę, jak się uda to wkleję. W międzyczasie udało mi się zapisać do chirurgicznej na NFZ na 4 marca, do ponoć bardzo polecanej osoby :) chociaż tyle