Wpis z mikrobloga

wrzucam swoje #fotowoltaikastaty za energię elektryczną za rok ubiegły.
Dom 116 m2, ogrzewanie PC PW Panasonic Aquarea, instalacja PV 7kWp.
wszystko na prąd - wiadomo.
Faktura za 1 półrocze 1600, za drugie 1100.
może pomoże komuś kto zastanawia się jakie #ogrzewanie czy zakładać #fotowoltaika
ze swojego doświadczenia gdybym budował ponownie to ponownie zakładałbym #pompaciepla i ponownie zakładałbym #fotowoltaika
do tej pory jestem zadowolony z tego układu.
W październiku ubiegłego roku kiedy widziałem jakie idzie zużycie podjąłem decyzję o rozbudowie instalacji PV - w załączonym screenie nie ma o tym info, ponieważ instalacja ruszyła pod koniec grudnia i zrobiła 21 kWh - dopiero rok 2022 pokaże różnicę.
Mój cel to rachunek za energię 200-500 zł rocznie - zobaczymy czy się powiedzie.
Po rozbudowie mam 9.99 kWp

może komuś to pomoże, chętnie odpowiem na jakieś pytania
dołączam #dom #budowadomu #pompacieplakwh

chętnie poczytam tez o sposobach na zwiększenie autokonsumpcji - przy okazji zwracam uwagę na ten parametr - myślę, że warto wziąć to pod uwagę - jak ktoś wylicza może śmiało przyjąć, że 60% energii pójdzie do sieci, na prawdę się staram i 65% puszczam do sieci.
eko_zgonus - wrzucam swoje #fotowoltaikastaty za energię elektryczną za rok ubiegły.
...

źródło: comment_1644589262OQujyqIcKsdHLJrdQpy2cu.jpg

Pobierz
  • 62
@eko_zgonus: 3 tys i tak sporo ciekawe ile kW musiałbyś mieć na dachu żeby się to bilansowało, drugie pytanie ile czasu jest na odebranie tego prądu bo tego nie rozumiem. Możesz mi to wytłumaczyć ?
@awdr chyba 12 miesięcy, ja nie mam nic do odebrania, jeszcze dokupuję, przy domowej instalacji raczej się wszystko zużywa i nie czeka na odbiór ale może ktoś ma inaczej
@inko-gnito pompę robił mi Kawer Skierniewice, polecam średnio+ ale i cena i montaż były spoko, montował mi też centrale reku, cena też była git.
polecam zapytać u gościa u którego robiłem klimę KGT Klima, wiem że już się bawi w PC i dopiero zaczyna z PC opowiadał jak był na serwisie klimy. Tego z kolei polecam mocno, jak montowali klimę to wszystko odkurzyli, wynieśli, a i kontakt też spoko.
1 pv robił
ja bym został przy gazie jak już masz i kocioł i przyłącze


@eko_zgonus: PV będę robił tak czy siak, a te 3 tysiące to łączny rachunek za wszystko ? Masz indukcje, czym grzejesz C.W.U ile płaciłeś rachunki za prąd bez pompy ciepła ?