Wpis z mikrobloga

Cześć, w tym roku piszę maturę (po liceum) i nadal nie wiem co chcę studiować. W grę wchodzą raczej tylko kierunki techniczne (interesuje mnie matematyka i fizyka, angielski też mam na bardzo dobrym poziomie). Czytałem dużo opinii o kierunkach na politechnice, znaczna większość sprawę stawia jasno - nieważne co skończę i tak raczej przebranżowię się na IT. Nie mam nic przeciwko informatyce jednak moje doświadczenie w klepaniu kodu jest zerowe, nie byłby to problem gdybym na studiach zaczynał od zera? Spróbowałbym sam się tego pouczyć po maturze. Jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości czy warto się w to pchać czy szukać czegoś innego?

#studia #studbaza #informatyka #pw
  • 10
@Arogancky Jestem w 100% tego świadomy, że bez własnej pracy, praktyk itd. nie mam potem za dużych szans na rynku pracy. Boję się po prostu tego, że ludzie, którzy zaczynali to robić w wieku 15lat będą tam kosić a ja nie nadążę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stfen:

Jak będziesz to lubił to sam z siebie będziesz przy tym długo siedział i w końcu będziesz więcej ogarniał, niezależnie z jakiego poziomu startujesz i w to końcu wystarczy żeby pierwsza robotę dostać. Swoją drogą znam też wielu którzy nie dali rady na studiach IT, a mimo to sukcesywnie sobie radzą jako np programiści bez tych studiów.
@Malala7 Oj naprawde? Dla mnie zaskoczenie, to moze kiedys tak bylo, że szlo więcej takich no typowych nerdow co kodziło cos od liceum przynajmniej.