Wpis z mikrobloga

@panstolec: obecny wzrost jest abstrakcyjny, ludzie starają się wmówić, że jest tanio

załóżmy, że chcesz mieć dzieci, potrzebujesz wtedy kurnika minimum 70m2, polećmy stawkami rynkowymi z wykończeniem potrzebujesz ok. miliona, jakimś cudem uzbierałeś 200k na wkład własny, przy najtańszym obecnie kredycie będziesz płacił 4 333,77 zł, a podwyżki jeszcze się szykują
dodaj do tego czynsz, ponad 5 k lekko, zostaje wegetacja jeśli oboje z żonką nie jesteście programistami, a jeśli noga
@studentskyyy no ale mowie, jak kapitan Państwo Ci zameozi wiborek to c**j. Przy tej inflacji nie bedzie sensu podejmowac racjonalnych decyzji. Wtedy ladowac pod korek, np. Na zone z ktora sie ma intercyze i ktora ryje w korpo. Worst case scenario, oglosi upadlosc i spalimy stad wrotki jak uznamy ze sie nie oplaca. Ceny to jest absurd. Musialbym chyba udaru dostac zeby sie zaladowac w mieszkanie za banke w PL. xD zdecydowanie
@panstolec: ja np nie oczekuje mrozenia, wystarczy mi realny wskaznik finansowania bankow jak w krajach zachodnich, aktualnie na poziomie 0,5 - 1% :) plus mozliwosc odliczania odsetek od wartosci podatku ktory oplacam jak w Norwegii. Żadna inna pomoc nie jest mi potrzebna.