Wpis z mikrobloga

Przestańcie czytać te wysrywy. W tym tygodniu to samo z walutami. Złotówka się osłabia, euro pójdzie w rejony 4.60. Dwa dni później jak spadło po wypowiedziach Glapińskiego... a jednak nie, Euro pójdzie w kierunku 4.40.
@LuxEtClamabunt: Sprzedają, bo powoli kończą się budowy domów XD


@s3_owner: tempo jest takie samo jak wcześniej a ogłoszeń więcej, to oznacza więcej nowych mieszkań niż chętnych czyli lada moment ceny będą lecieć. Oczywiście nie 50% w jeden rok ale -5% do -10% rok do roku będzie na 100%, co przy inflacji prawie 10% oznacza utratę wartości o kilkanaście procent
@LuxEtClamabunt: Na początku pandemii mówili tak samo. Sam wystrzymywalem się bo czekałem na te spadki i przez ponad dwa lata ceny tylko rosły a teraz co najwyżej zaczną się utrzymywać na tym samym poziomie. Aczkolwiek ekonomista ani specem od nieruchomości nie jestem ()
@s3_owner: a widziałeś jakie stopy były podczas pandemii? Na samym początku zaczęły ceny mieszkań dygać w dół ale ekstremalnie nieskie stopy sprawiły, ze mnóstwo ludzi pobrało kredyty i kupiło mieszkanie... niektórzy kilka i tak deweloperom schodziło więc ceny rosły. Przy obecnych stopach wzrosty na 100% wyhamują i według mnie w perspektywie rok do roku spadną tak jak wspominałem o 5% a być może nawet i z 10%.