Wpis z mikrobloga

POST TYMCZASOWY

A więc do rzeczy, mam 24 lata, kiedyś jak mnie nie było na świecie przed 98 rokiem mój ojciec zrobił nieślubne dziecko jakiejś babie od siebie ze wsi. Kiedyś gdy byłem u Babci na wakacjach miałem może z 15 lat to brat pokazał mi pewną dziewczynę o imieniu Patrycja i powiedział że to moja przyrodnia siostra że to córka mojego własnego ojca, matka mi o tym tez kiedyś wspominała, ta dziewczyna nie wiedziała o moim istnieniu aż do teraz, teraz próbuje mnie znaleźć i właśnie się przebudziłem żeby się odlać i patrzę zaproszenie do znajomych na fejsie i co mam teraz zrobić co jej odpowiedzieć ?

#kiciochpyta #rodzenstwo #ojciec #syn #corka #pomocy
Own3d_23 - POST TYMCZASOWY 

A więc do rzeczy, mam 24 lata, kiedyś jak mnie nie było ...

źródło: comment_1644453287CHBiqJzJVeF6yjSDNHjCIs.jpg

Pobierz
  • 155
@Own3d_23: Czy Twój ojciec uznał zarówno ojcostwo tej dziewczyny i Ciebie? Czy jest ryzyko, że spotkacie się na sprawie spadkowej, albo będą do omówienia kwestie alimentacyjne, opieki nad ojcem? Cokolwiek w takich sprawach?

Proszę mi wybaczyć cynizm, z dalszą rodziną, którą raz się w życiu widziało, często wychodzą takie tematy.

Kojarzę Cię z wykopu i nie chciałbym żebyś się emocjonalnie zaangażował w jakąś nieciekawą sytuację
@Ravenek: Niestety trafiłeś, mój stary zostawił mnie jak miałem 5 lat narobił długów od kiedy byłem mały (alimenty, pożyczki kredyty itp) zaczął uciekać od płacenia i od ponad 15 lat już z nami nie mieszka, tyle że go nadal ściga komornik i policja jak gdzieś się zarejestruje to go złapią, jedyne co on ma w spadku to długi, wiec fakt kiedyś pewnie bym się spotkał z nią i wtedy musiałbym jej
@Own3d_23: z prawnego punktu widzenia więcej Ci nie poradzę, poza tym, żebyś uważał.

Co do rodzeństwa, to mam wrażenie, że jest jakaś cząstka Ciebie, dla której pokrewieństwo z nią jest jakoś ważne, macie wspólne doświadczenie z tym samym ojcem potencjalnie.

Sam mam rodzeństwo i generalnie łączą nas doświadczenia z dzieciństwa, tak najbardziej. Wspólne trudności z rodzicami itp. Te wszystkie "traumy z dzieciństwa". Rozmowa z nią może Ci dać wsparcie.

To musiało
@Own3d_23: Rob co chcesz. Jesli nie masz od ojca majątku po ktory moze sie zglosic nowa siostra, i planujesz odrzucic dlugi/majatek w razie jego smierci, to raczej nie bedzie negatywnych kwestii pienieznych. W kwestiach mentalnych to juz sam ogarnij czy jest sens bawic sie w poznawanie nowej rodziny, czy tylko wyjasnic sprawe, czy milczec jak ta #!$%@? xd