Wpis z mikrobloga

Jak samochód polecacie kupić do miasta na dojazdy do pracy? Napaliłem się na Audi A3 8P ale wszyscy mi to wybijają z głowy. Także póki nie dorobię się na 8V to czymś innym muszę pojeździć. Co polecacie o podobnych gabarytach i parametrach? Cena do 25000. Mocno przefiltrowałem olx i otomoto i do wyboru zostało (niestety większość z zachodu) Hyundai i30 benz 1.4 lub 1.6 po lifcie, Kia Ceed benz 1.4 lub 1.6 po lifcie, Renault Megane III benz 1.2T, 1.4T, 1.6, Opel Astra J 1.4T lub 1.6. Który z tych będzie najmniej awaryjny, najtańszy w eksploatacji i najprzyjemniejszy w jeździe?
#motoryzacja #hyundai #i30 #kia #ceed #renault #megane #opel #astra
  • 9
@olekturbo: imo 1.6 i 3.2 nie taki zły, ale wiesz jak to jest z audi... wszystko zależne od egzemplarza, a biorąc pod uwagę że jest to jakiś wyznacznik prestiżu to trochę patusków już przetyrało te auta...
@trypus: jeśli chciałbyś Megane 3 to może do 25k uda się dorwać 2.0T. Zerknij jeszcze na wolnossące 1.6 - nie jest to demon prędkości ale bezawaryjnością bije na głowę 1.4TCe
do miasta na dojazdy do pracy


@trypus: To czemu w takim razie szukasz aut z segmentu c? Nie lepiej ogarnąć lepiej wyposażonego malca z segmentu b? Auto będzie mniejsze i lżejsze (choć nie zawsze), tańsze w serwisowaniu, a i na wartości będzie wolniej tracił