Wpis z mikrobloga

Pochwale się (ʘʘ)

W końcu po chyba 10 podejściu wziąłem się za to poważnie. Akwarium już ma z 3 miesiące

80x35x45 szyba 6mm, 126l
2x 24w t5 plus 2x 18w t8
Nawożenie co2 z bimbrowni z kwasku cytrynowego
Podłoże aqua basis jbla plus zwykły żwirek na tył i na przód piasek

Z obsady mam
10x brzanka titteya
3x gurami dwuplamiste
2x zbrojnik pospolity
8x kiryski, 4 spizowe i 4 pstre... Ale będę je oddawał
Do tego ekipa sprzątająca 2x military helmet i 2x Helenki... I paręnaście swiderkow i zatoczków

Z roślin
-Ammania Bonsai
-Ludwigia sp mini sp. Red którą ledwo uratowałem z kawałka gałązki
-Ludwigia repens
-Limnophila sessiflora która rośnie jak na drożdżach
-Limnophila aromatica która ledwo uratowałem również
-lotos tygrysi
-rotala rotundifolia
-Mech jawajski
-kryoptokorynka
-Lobelia cardinalis mini
-Bacopa australis
-nurzaniec ale on idzie out

Chce jeszcze dorzucić jakiś trawnik, może monte Carlo na przód

Jestem z siebie dumny (ʘʘ) #akwarium #akwarystyka
miret210 - Pochwale się (ʘ‿ʘ)

W końcu po chyba 10 podejściu wziąłem się za to poważn...

źródło: comment_1644430016hqZTwcvprnift4yNQ1TANA.jpg

Pobierz
  • 26
@stanton7 dziękuję (ʘʘ) żałuję że Bonsai tak rozłożyłem po szerokości, ciężko to teraz wyjąć i przesadzić do reszty tej gromady po lewej bo jak wyjmuje to uwalniam substrat do wody
@miret210 Iiiii tam. Jak po jednym wyjmiesz to się pewnie tragedia nie zrobi. :)
Ja już u siebie nie nadążam przycinać tego zielska.
Dzisiaj zresztą zalałem malutkie 29L, do przedszkola, żeby dzieciaczki sobie oglądały TV z rybkami. I już nie mam gdzie stawiać tych akwariów, kurde.. :p

W ogóle pomyślałem, że to było fajne, jak z cierpliwością ludziska na tym tagu odpowiadali mi, jak się uczyłem. :)
@TurboSword bardzo ładny bojo i ładne akwarium, to po lewej to skala? Uważaj z takimi bo może wydzielać do akwarium związki i robić wodę twardą. Spece polecają sprawdzać takie okazy przed włożeniem do akwarium octem, tak zwana próba octowa. Tak na przyszłość rada ( ͡º ͜ʖ͡º)
@elRey za 25zl na allegro, roztwór starcza na 3 Msc, jak jest niebieski to jest za mało co2, jak zielony to jest optymalnie, jak żółty to za dużo i ryby mogą zdychać. Nie mam standardowej butli co2 bo szkoda mi 500zl więc bawię się dość niestabilną bimbrownią na kwasek cytrynowy i sodę oczyszczoną, doprowadzam akwa do stanu zielonego i wtedy przestaje dalej mieszać kwasek z soda