Wpis z mikrobloga

PRACA W TAXACH W KORPO

Aplikowałem na praktyki w dziale podatkowym w jednej z firm #big4 - udało mi się tam dostać, natomiast chciałbym wiedzieć, jak praca tam wygląda od środka.

Jest ktoś kto pracuje jako konsultant w zespole Tax lub był na praktykach w zakresie podatków?

Czy to dobra perspektywa dla studenta #prawo ? Nadgodziny to norma? Sama praca nudna czy ciekawa?

#pracbaza #korposwiat #korpo #big4 #podatki #tax #finanse #pwc #kpmg #ey #deloitte
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@silarozwoju big 4 to gówno, nawet dzialy które nic wspólnego nie mają z podatkami muszą robić te gówno szkolenia z "independence", "covered persons", co do ilości roboty wszystko zależy od działu, ale wszystko i tak po łebkach. A SSC w big4 to już w ogóle kołchoz.
  • Odpowiedz
Nadgodziny to norma?

@silarozwoju: w sezonie tak, ale zależy jeszcze od działu. mojej znajomej zdażyło się w sezonie w rekordowym miesiącu ponad 300h wyrobić jako asystent

Czy to dobra perspektywa dla studenta #prawo ?

Są tam osoby po wszystkich kierunkach, w tym jakichś pedagogikach i innych socjologiach, więc nie najlepsza i najbardziej abmitna ale imo ok. Lepiej tak niż robić aplikację i zacząć żyć dopiero po 30. Lepsze perspektywy np. w
  • Odpowiedz
@silarozwoju: ale jakie miasto, firma, dział wariacie? Bo różnica jest diametralna między stricte podmiotem, który jest ich kancą i robi podatki, consultingiem a którymś SSC. Większość ludzi ma do czynienia z tym ostatnim kołchozem.
  • Odpowiedz
  • 0
@wutermelon może być jeszcze consulting w SSC, to już w ogóle dramat xD

@Jcmg rekordzista z Indii to widziałem że był online zarówno o 8 naszego czasu (nie wiem o której zaczal), ale na callu o 18:30 naszego czasu też był xD
  • Odpowiedz
@R4vPL: W sumie to nie wiem czemu tak bardzo demonizujesz korpo, ale nie wnikam, bo większość geniuszy jak
@Jcmg będą pisać opowi idącemu po prawie na praktyki w podatkach, jak to jest w audycie, co tylko pokazuje jak bardzo się znają. @chinski_pierozek opisuje SSC, skoro "biorą każdego", bo już widzę jak na asystenta w podatkach idzie absolwent socjologii, a to jest zupełnie inna para butów. Jak to jest "gówno", to jaka
  • Odpowiedz