Wpis z mikrobloga

Nie wiem, dla mnie Chińczycy grubo trollują na tych Igrzyskach.

- największy emitent CO2 robi znicz olimpijski w formie świeczki żeby dbać o środowisko xD

- tenże "znicz" odpala Ujgurka, a Ujgurów to Chińczycy trzymają w obozach koncentracyjnych, to tak jakby Hitler zrobił igrzyska w 1943, a znicz odpaliłby Żyd xD

- jeszcze w kontekście ekologii zrobili skocznię do trików w środku parku przemysłowego, na tle jakiegoś jebitnego paskudnego komina

#pekin2022 #ekologia #oswiadczenie #chiny
  • 72
@baetky: Proszę czytać całą dyskusję, jeśli chcesz się do niej przyłączyć. Pisałem już, że błędnie odczytałem grafikę.
Sam widzisz, nie chcesz odpowiedzieć na pytanie bo odpowiedź nie pasuje Twojej tezie. Można sobie żonglować danymi dowolnie, co nie zmienia faktu, że to Chiny są największym światowym emitentem CO2.
chłodni a nie komina, weź doczytaj


@zarowka12: Weź się doucz. W szczególności z zakresu elementów chłodni kominowej.
Podpowiem: dowiedz się, czy elementem chłodni kominowej jest komin.

Daj znać jak nie podołasz, pomogę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
tezę stawiasz Ty uzależaniając słusznosc produkcji/ilości co2 pod kątem tego kto co wytwarza


@baetky: Nope. Chiny w przeliczeniu na PKB per capita produkują więcej CO2, niż Niemcy. To też jest fakt.
synek, jak przeliczyc ich emisje na mieszkanca


@Promozet1: synek a dane to chinczycy sami podają czy masz jakieś niezależne nieprzeniknione i niekorumpowalne instytucje które to badają? (jeżeli się mylę to z chęcią przyznam rację i przeproszę).

Chociażby patrząc na to jak wygląda powietrze w dużych miastach, smog jest cały czas i jest trujący dla mieszkańców, cięzko mi uwierzyć, ze skoro nie dbają o zdrowie własnych mieszkańców to dbają o planetę.

Z
@Disegno: emisja CO2 Chin to skutek konsumpcjonizmu zachodu który te dobra zamawia. Nawet jak przeliczysz na mieszkańca to lądują za top10 a jakby brać pod uwagę ile wytworzonych rzeczy wyjeżdża z tego kraju to wręcz nie ma o czym mówić. Trzeba szczerze zająć się tym ile konsumujemy bo walka z emisjami w UE to żart gdy nasze potrzeby zaspokajają w coraz większym stopniu Chiny. Zarabia zachód, emitują Chiny.
to nie komin do #!$%@? wafla tylko chłodnia kominowa! Nauczcie się i poczytajcie na wikipedii co to robi XD


@powaznyczlowiek: Następny. Sam się doucz, w szczególności dowiedz się, czy elementem chłodni kominowej jest komin. Potem wróć i podziel się nową wiedzą ok?