Wpis z mikrobloga

  • 0
@Sarza01 oglądałem ten film od razu po dodaniu, ale nie przyłożyłem się wtedy za bardzo.
Teraz obejrzę uważnie.

@giguga mimo wszystko dzięki Wam bardzo. Bo raczej zaraz usunę posta. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Sarza01: ale wtedy musisz równoważyć mięśniami kręgosłupa i raczej nie jest to zdrowe takie stałe silne napięcie mięśni szkieletowych.
Na zdjęciu to ty? Gość stale chodzi z tak napiętymi mięśniami czy tylko do zdjęcia napiął?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giguga:
mięśnie kręgosłupa masz w avatarze xD

Nie nie chodzi mi o to żeby tak spietym chodzic cały czas. Chodzi mi o to żeby trzymać stale lekko spięty brzuch, tak też mi mówił fizjo. Oraz spinać go przy codzinnych czynnościach jak schylanie czy kasłanie. Wiele osób tego nie robi wcale - później boli kręgosłup i wisi bęben, a mięsień poprzeczny brzucha jest rozciągnięty tak, że już nie da się go spiąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giguga: nie wiem czy byłeś kiedyś na siłowni ale to jest tak samo jak z hip hinge - ludzie po prsotu nie potrafią odpowiedni używać aparatu ruchu na codzień przez co nie mają pewnych wzorców ruchowych które znacznie ułatwiają funkcjonowanie i prawidłowe używanie własnych mięśni.

Dlatego właśnie op nie używa brzucha. Nikt go nie nauczył. A wystarczy trzymać lekko spiety.

To samo jest z nachylaniem, podnoszeniem czegoś z ziemi czy właśnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giguga:
albo może od innej strony - powiedz mi czy mięśnie poprzeczny brzucha i generalnie reszta tych mięśni brzucha powięziowych są po to, żeby być okrągłe i wywalone jak piłka(przez co nie działają) czy proste i przyległe do ciała(mają trzymać korpus w pionie razem z plecami)?

No właśnie..
  • Odpowiedz
@Maciek92
Przyczyny:
1. Tlusz wewnetrzny osadzajacy sie na narządach (groźny szajs i lepiej to zbadać)
2. Siedzacy tryb zycia - mięśnie posladka ciagle rozluznione i rozciagniete, za to prostownik grzbietu (chyba ta sie nazywa) w okolicy lędźwi jest caly czas spiety. W normalnych warunkach za prostą postawę Twojego ciala powinien odpowiadać posladek i brzuch, przy ich braku napinaja sie plecy i wygladasz jak kaczka z małym kuperkiem.

Lekarzem nie jestem, ale moim
  • Odpowiedz