Wpis z mikrobloga

Pytanie do mireczków spod tagu #prawo #poradaprawna #podatki #urzadskarbowy #nieruchomosci #sprzedaz
Po odziedziczeniu i sprzedaży mieszkania w 2019r my spadkobiercy nie zostajemy zwolnieni z opłacenia podatku po sprzedazy nieruchomosci (<5lat). Moja czesc ze sprzedazy mieszkania wynosila ok 40 tysiecy. Podatek to bedzie 20% z tych pieniazkow oddane Państwu.
Pierwsze moje pytanie brzmi:
Kiedy dostaniemy list z numerem konta do oplacenia naleznego podatku, juz mija 3 lata wiec domyslam sie ze w tym roku, bardziej chodzi mi o miesiac czy ktos mial podobna sytuację, czy jest to losowe.
Myslac jednak jak zostac zwolnionym z podatku mam pytanko. Wiem ze aby uniknac oplat podatkowych celem przeznaczenia pieniedzy ze sprzedazy musi rowniez cel mieszkaniowy.
Posiadam na wlasność mieszkanie Ja 25%, brat 25%, mama 50%
Czy kupno udziałów w wysokości tych 40 tys. od matki w naszym wspólnym mieszkaniu pozwoli na zwolnienie z podatku.
  • 4
@Adams_GA: poczekam na nastepne odpowiedzi. Zostalem poinformowany przez kancelarie prawna jak zostanie to wykonane wiec wiem ze po 3 latach od sprzedazy nieruchomosci a urzad skarbowy dowie sie o tym w momencie zlozenia poprawnego wniosku w urzedzie skarbowym w okreslonym czasie i zarzada tego co im sie nalezy :) prosze przegladac dalej