Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z różnicą poziomów na łączeniu paneli winylowych z płytkami. Sprzedawca zapewniał że płytki mają 8mm, niestety okazało się że jest 11mm. Przez to w progu będzie różnica wysokości 9-10mm. A to dużo. Co można z tym zrobić? Mogę szlifować płytki. Trochę ryzykowne, ale do zrobienia (płytek jest tylko kilkanaście sztuk). Najprościej będzie oddać płytki do sklepu i kupić inne, cieńsze.
#budowadomu #wykonczenia #remontujzwykopem #remont #glazurnik
  • 14
@BajerOp: nie leżą, ale już wiem jakie będą panele i podkład. Razem będą miały grubość 6mm. Szkoda płytek, bo ładne są. No ale trudno. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
@BajerOp: grubszy podkład by musiał mieć 5mm lub więcej. Nie wiem, czy wtedy podłoga nie będzie za mocno "pracowała" i panele będą wyskakiwały z zamków.

@rador314: zastanawiam się nad wylewką, ale chyba kilka szczegółów nie pozwoli jej wylać. Generalnie wszystko mam zrobione "na styk"- otwory na drzwi, okna (pod zabudowę kuchni) itd. Kazdy milimetr się u mnie liczy i te moje płytki miały mieć 8mm, a mają 11mm.
@BajerOp: tak chyba będę musiał zrobić.

@kolezka1: płytkę z klejem liczę 1,5cm. Mooooże glazurnikowi uda się położyć cienko klej i wyjdzie 1,3-1,4cm. Winyl z podkładem będzie miał 6-7mm. Różnica wynosi 6-9mm. Może się udać, może się nie udać... Niestety przy wylewaniu posadzki gdzieś mi uciekły 2cm i teraz walczę o każdy milimetr.
@inko-gnito jak musi być równo to jakaś tarcza diamentowa do szlifowania betonu.
Jak powierzchnia nie jest duża i nie musi być super równo (bo i tak można wyrównać klejem) to można porobić gęste bruzdy w kratkę tarczą do cięcia betonu i przecinakiem poskuwać pozostałości