Wpis z mikrobloga

Powie mi ktoś dlaczego w szkole dzieci muszą zmieniać buty? Nigdy tego nie rozumiałem. Aktualnie pracuję w firmie gdzie poza mną jest kilkuset innych pracowników, na podłodze wykładziny (a nie jak w szkole posadzka, którą łatwiej wyczyścić) i takiego obowiązku nie ma. Po pracy po 17:00 chodzę na zajęcia językowe dla dorosłych do szkoły podstawowej (szkoła językowa wynajmuje w tej szkole sale) i nie zmieniamy butów, ale co ciekawe na korytarzu wisi tablica informacyjna dla uczniów i tam jest informacja, że uczniowie muszą zmieniać buty - czyli oni muszą, a my, którzy chodzimy do tej samej szkoły na zajęcia językowe po lekcjach nie. xD

#edukacja #szkola #polska
  • 184
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aleksc: u mnie w szkole próbowali to "logicznie wytłumaczyć" że w obuwiu wyjściowym stopa się poci, jest nam gorąco i ogólnie niefajnie. No ok, argument trafny - ale w zimę i jeśli ktoś miał daleko do szkoły. Ja miałam przez większość życia do szkoły 10 minut pieszo, więc w ciepłe miesiące nie miało to w ogóle sensu, bo buty po szkole i w szkole były tak samo czyste i tak
  • Odpowiedz
@aleksc: U nas buty zmieniało się tylko zimą, żeby nie siedzieć w ciężkich, ciepłych, zimowych buciorach cały dzień. Nawet bez nakazu sam bym zmieniał dla komfortu chodzenia w trampkach czy innych adidasach, zamiast kiszenia pocących się stóp w zimowych butach.
  • Odpowiedz
@nicari: to jest tez troche dlatego, ze dzieci maja tendencje nasladowania, czyli wyjdzie jedno, drugie i za chwile cala klasa robi wycieczki. Nauczyciel jest odpowiedzialny za dzieci podczas lekcji, czyli gdy dziecko wyjdzie do lazienki i cos sie stanie, jest to odpowiedzialnosc nauczyciela.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@caslin: Stopa się poci cały czas, zwłaszcza w lecie, a buty też potrzebują czasu żeby wyschnąć. Pół dnia w szkole, a drugie pół na podwórku w jednych butach to nie jest najbardziej higieniczna opcja. Nawet jeśli Ci się wydaje, że są czyste.
  • Odpowiedz
bo zimowe buty są często docieplone? Siedz w takich po 6-8 lekcji. Stopa się gotuje, przegrzewasz się, Twoje potrzeby cieplne są niespełnione, więc zaczynasz być sfrustrowany i nieznośny. Do tego spocona stopa zaczyna śmierdzieć i po tygodniu sobie tak całą klasą śmierdzicie.


@nicari: Mieszamy w Polsce, przez 1/2 roku jest zimno, przez wiele miesięcy nosimy zimowe, ocieplone buty - w pracy siedzimy po 8h. Nie j---e jakoś wybitnie w tym
  • Odpowiedz
@Raquel-Blue: coooo? miałem nie brać udziału w takich kretyńskich dyskusjach, ale odpisze, po pierwsze dzieci nie otrzepują butów przy wejściu do szkoły, po drugie dzieci często bawią się na podłogach zwłaszcza w klasach 0 i generalnie ze względu na ogólny syf, takie banały trzeba tłumaczyć? W ogóle skąd ty mozesz wiedzieć jak wyglada praca sprzątaczki? Weź szmate i przeleć jedno piętro w takiej szkole to się zesrasz na różowo, jak
  • Odpowiedz
@aleksc: w żadnej szkole, do której chodziłem nie było takiego obowiązku, nie było żadnych problemów z czystością, także okazuje się, że dzieci mają więcej szarych komórek niż brainlety drące morde o tym, że przecież wszystko będzie u-----e od błota i tak dalej xDDDD
  • Odpowiedz
  • 2
@Raquel-Blue tak, przez to w takiej Japonii głównie, czy w części krajów europejskich (choć tutaj dużo zależy od tego jak dana szkoła sobie zażyczy) też zmieniają obuwie w szkole.
Ale nie, lepiej od razu napisać wymysł PRL. Po co dbać o środowisko jak ktoś inny posprząta, co nie? Najlepiej wyrzucać śmieci do rowów, bo od ich sprzątania są ludzie. Dbanie o środowisko i o to, aby innym było lżej, samemu nie
  • Odpowiedz
Pół dnia w szkole, a drugie pół na podwórku


@Hellvis: Mówię tu raczej o czasach gimnazjum/liceum, gdzie dzieciaki po szkole jednak siedziały w domu i uczyły sie do matury, a nie bawiły się na podwórku
  • Odpowiedz
Aktualnie pracuję w firmie gdzie poza mną jest kilkuset innych pracowników, na podłodze wykładziny (a nie jak w szkole posadzka, którą łatwiej wyczyścić) i takiego obowiązku nie ma.


@aleksc: obowiązku nie ma a i tak w biurach dużo ludzi zmienia buty bo jest wygodniej - nie siedzisz w ciężkich buciorach, stopa się nie poci, jest bardziej komfortowo. Wykopki jak zwykle jakąś ideologię opresji muszą dorabiać xD
  • Odpowiedz