Wpis z mikrobloga

FreeCAD i Linux w jednym stali domku, czyli jak uruchomić FreeCADa na linuksie

W przypadku korzystania z Windowsa, wszystko jest generalnie mega proste. Ściągamy, instalujemy, odpalamy i jest.

A co jeśli mamy linuksa? Jak się okaże, przeprowadzenie procedury uruchomienia FreeCADa wcale nie musi być skomplikowane.

Warto również w tym momencie wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku posiadania sprzętu o dużym stażu, będzie bardo duże prawdopodobieństwo, że uruchomienie systemu opartego na dystrybucji linuksowej będzie o wiele korzystniejsze, ze względu na bardzo niewielkie wymagania sprzętowe i duży wybór środowisk graficznych.

Właśnie z tego względu nadal eksploatuję ponad 10 letni laptop, który jest wystarczający do codziennych prostych czynności multimedialnych i nawet korzystanie z programu graficznego jak FreeCAD nie powoduje frustracji.

Zapraszam: [[229] FreeCAD i Linux w jednym stali domku, czyli jak uruchomić FreeCADa na linuksie](https://youtu.be/0NARO9be_so)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

#inzynierprogramista #cad #freecad #linux #systemyoperacyjne #pcmasterrace #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu
Pobierz InzynierProgramista - FreeCAD i Linux w jednym stali domku, czyli jak uruchomić FreeC...
źródło: comment_1644073325SpR9bjpZOUmmVBP7PyLwOq.jpg
  • 6
@przemd11: Jeszcze nie miałem okazji spróbować. Możemy zrobić tak: przygotuj jakiś prosty model, niech będzie kostka sześcienna, prześlij mi na adres inzynier.programista na gmailu i spróbuję odpalić. Zobaczymy co wyjdzie. Sam nie mam AutoCADa by móc utworzyć taki plik.
We FreeCADzie widzę tylko w importowanych plikach opcję Autodesk DWG 2D. Więc po prostu musimy to sprawdzić.
Chyba, że ktoś z innych osób tu zaglądających spotkał się z takim tematem.