Wpis z mikrobloga

ale wiesz, że bilet do teatru nie jest darmowy?


@cranberry250: i pewnie dlatego żule nie chodzą do teatru, natomiast tatry w Polsce w większości nie utrzymuja się dzięki biletom, czyli pan zarabiający kupuje bilet, a do tego prosi o zrzutkę sąsiadów żeby mógł sobie obejrzeć na żywo sztukę i ta zrzutka ma miejsce. a to mowa tylko o utrzymaniu instytucji, do tego trzeba co jakiś czas wyremontować obiekt i np operę
@cranberry250: taka jest moja obserwacja, nie znalazłem na szybko danych, o ile w ogóle da się je zgromadzić. co mam ludzi lepiej zarabiających w otoczeniu to oni korzystają z życia dużo bardziej niż ci biedniejsi. właśnie edukacja ich i dzieci wykorzystana do maksimum, kultura, różne wydarzenia lokalne, zajęcia w domach kultury, wakacje kilka razy w roku i jak już to z wykorzystaniem lotnisk itd. a ci biedniejsi żyją bardziej zamknięci i
@cranberry250: tak, ale chodzi mi o te które nie są samowystarczalne i sięgają po publiczne pieniądze.
bilet na jakiś koncert na stadionie potrafi kosztować kilkaet złotych, spory koszt i żul już sobie niee skorzysta, a wcześniej państwo musiała sypnąć miliardem na budowę stadionu (jakoś tyle kosztował stadion narodowy, albo nawet wiecej)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cranberry250: Uważam, że zarabiając odpowiednio dużo można się podzielić z biedniejszą częścią społeczeństwa.
Czasem ta bieda jest z wyboru a czasem ze względu na sytuację życiową. Nie każdy ma taki sam start w życiu choćby ze względu na to gdzie i w jakiej rodzinie się urodził.
Czy ktoś to wykorzystuje? Tak. Czy w obecnym systemie są ludzie co wykorzystują swoje dobrą sytuację finansową dochodząc do poziomu gdzie pieniądze generują więcej pieniędzy