Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m0rgi: no jednak jest różnica czy dostajesz 9600 czy 12000 i to spora bo to jeden dodatkowy etat na minimalnej

@cranberry250: Różnica spora w czym?
Widać, że nigdy takich pieniędzy jeszcze nie miałeś jak różnice przyrownujesz do pensji minimalnej za którą trzeba przeżyć. Czy masz 9k czy 12k to specjalnie twoje życie się nie zmienia.
@stan-tookie-1: przecież za bilety do teatru płacę, jak każdy. Znajomi na najniższej krajowej zbierają i też chodzą, częsciej ode mnie - #!$%@? krezusi.Może zamiast rownać wszystkich w dół podnieść ceny tych biletów?
Dalej nie rozumiem jak ktoś więcej zarabiający korzysta więcej z usług publicznych.
@raphau: Nieprawda, jestem neetem. Staram się pracować jak najmniej i tylko za dobrą stawkę (jak pojawia się jakaś oferta niczym wygrana w totolotka), w poprzednim roku przepracowałem łącznie niecałe 4 tygodnie i zarobiłem 10 tys. zł co wystarcza na zaspokojenie moich minimalistycznych potrzeb. Ale jednak zawsze fajnie byłoby mieć więcej pieniążków, więc wolałbym dostać socjal.
@cranberry250: mieszkam w piwnicy rodziców, jak na prawdziwego neeta przystało. Dlatego przydałby się socjal, żeby mógł żyć na koszt reszty społeczeństwa a nie własnych rodziców ;p
@cranberry250: jak neet może nie być pasożytem? Chyba, że nie wiem, odziedziczył by majątek albo wygrał w lotto. Takie rzeczy się nie zdarzają. Poza tym taka osoba nie nazywa się już neetem tylko rentierem xD
@cranberry250 imo tak wygląda edukacja od przedszkola w tym kraju xD jeszcze do kolekcji brakuje jeśli masz lepsze oceny (analogicznie dużo pracujesz) to jesteś wyszydzanym przez resztę klasy kujonem (analogicznie gardzonym przez resztę społeczeństwa). Według mnie już weszliśmy w ten etap patrz ataki na medyków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Statystyczny Polak dziennie ogląda telewizję przez 4h35m (dane z gov.pl)
Wyobraźmy sobie teraz że ten sam Polak poświęca tylko jedną godzinę dziennie na samorealizację.