Wpis z mikrobloga

Macie coś takiego jak lojalność do pracodawcy w sensie, że dajecie sobie minimalnie np. rok zanim odejdziecie nawet jeżeli w ciągu tego roku dostaniecie lepszą ofertę?
Jestem obecnie zatrudniony w kontraktorni A która realizuje projekt dla klienta B ale pomiędzy jest jeszcze kontraktornia C która jest dodatkowym pośrednikiem i ma umowę z A i B. No i jest sytuacja, że firma A i C kończą współpracę i obie chcą przejąć pracowników co pracują dla klienta B. Firma C ma kontrakt z firmą B więc przechodząc do nich miałbym ten sam projekt i podwyżkę 50%, ale w obecnej firmie pracuję tylko 7 miesięcy i nie wiem czy to nie będzie też słabo traktowane w CV czy nie trafie na jakąś czarną listę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem, że każda firma liczy na zysk i ma gdzieś pracowników więc pewnie gdyby sytuacja byłaby słaba to by zwolnili mnie w mgnieniu oka ale to moja 2 firma w sumie, bo w pierwszej zasiedziałem się 2.5 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista15k #pracait
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Raijin: mam podobną sytuację, tylko ja jestem lojalny swojej oryginalnej firmie XXX. Zdecydują ze spadamy i uwalamy firmie ZZZ projekt, to spadam. Zero sentymentu. Zaznaczam ze firma ZZZ mnie irytuje i jestem na wylocie, o czym wie firma XXX. Gdybym chciał żeby mnie ewakuowali jutro, to mnie XXX ewakuuję, stąd lojalność. Ja mogę liczyć na nich, oni na mnie.