Wpis z mikrobloga

witam czy nieruchomości w końcu spadną czy nie spadną? siedzę na patyku gotówy, czekam i nie dowierzam: obecnie mamy jakiś festiwal "kto wpisze wyższą cenę w ogłoszeniu na otodom", niektóre ogłoszenia wiszą już ponad 1,5 roku, ale cenę w nich podnieśli ze 4-5 razy. jest jakiś algorytm na to? za każdy miesiąc kiedy nikt nie zadzwonił/nie obejrzał mieszkania podnieś cenę o 5%. zaraz naprawdę uwierzę, że to nigdy nie potanieje (,)
#nieruchomosci
  • 16
@Karolsca: a czy nie jest tak że jak ogłoszenie wisi literalnie 1,5 roku i z ceny np. 760 zrobiło się 940 to sprzedający tak naprawdę niespecjalnie chce to sprzedać takie mieszkanie? bo ja jakbym chciał sprzedać swoje mieszkanie celowałbym w kwartał max pół roku, 1,5 roku to jest szmat czasu przecież
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@affairz: Ja uczestniczyłem w sytuacji którą opisałem. Gość niepoważny. Pokazuje nam nieruchomość w poniedziałek, a w środę już chce 30 tys. więcej, a dodatkowo okazuje się, że jest problem z drogą.
Zaproponowałem, żeby zadzwonił jak będzie chciał sprzedać za 30 tys. mniej i na tym się skończyło.
Podejżewam, że zmarnował czas wielu innym osobom, a ogłoszenie od 2 lat dalej wisi tylko cena praktycznie x2.
@affairz: Nie wiem, ale powiem Ci coś osobistego: prawdopodobnie natrafiłam na mieszkanie, które kiedyś upatrzyłeś (chyba że macie w mieście więcej pasujących do opisu). Nad czym Ty się zastanawiasz, w Warszawie byś płacił za taki widok ze dwa miliony, a przecież nie zarabiacie chyba trzy razy mniej. Czekasz, żeby zaoszczędzić 100k, a ktoś Ci w końcu podkupi (spokojnie, nie ja) i pół życia będziesz żałował.
@affairz: Panie, co to jest 5%. W lutym szukalem domu, jedno z ogłoszeń ktore oglądałem - dom za 1.1kk. Odpadl przez lokalizację, ale z ciekawosci czasami obserwuje ogloszenia w okolicy nadal. W czerwcu byl za 1.6kk,teraz juz za 2 miliony xD chyba testuje facet ile moze wywindowac, zanim ktokolwiek przestanie sie odzywac xD
@affairz: polaczki pazerne chcą się dorobić, taki janusz idzie do biedronki po cebulę i się dziwi cenom. potem wraca do domu i dawaj pjoter na olx tom działeczkę wystawim pod lasem 100% drożej niż była warta rok temu