Wpis z mikrobloga

Ile można zbudować mięśni na rekompozycji?

Mam BF na poziomie pewnie około 18-20% (186 cm i 78 kg) nie widać mięśni na brzuchu, jedynie lekki zarys górnych kostek, więc masa jest chyba bez sensu. Chciałbym zrzucić te 4-5 kg tłuszczu i zbudować trochę masy i tu mam pytanie ile na lekkim deficycie można zbudować masy mięśniowej?

Ogólnie przyjmuje się, że można budować 8-12 kg w pierwszy rok treningów zależnie od genetyki i innych czynników, ale jak czy ktoś wie jak to wygląda na rekompozycji?

#silownia #mikrokoksy
  • 16
@CallOnMe: jak widać górne kostki, to wątpię żebyś miał taki wysoki BF, ja jak zacząłem ćwiczyć to przez 2 miesiące progresowalem na deficycie, potem ściana. Wejdź na na 0 kaloryczne i obserwuj co się będzie działo
@CallOnMe: rekomp oczywiście działa, ale nie tak jak myśli większość osób. Po prostu zrzucając tłuszcz proporcjonalnie "rośnie" poziom umięśnienia. Samego mięsa nie nabudujesz w tym samym czasie, o ile nie jest na bombie albo początkujący
@CallOnMe: Zrób 6kg mięśni w rok to będę pod wrazeniem. Te 8-12 pewnie jest możliwe, ale jedynie w przypadku zapewnienia optymalnych warunków pod każdym kątem - genetyka, trening, regeneracja, odzywianie, suplementacja. Jest niemożliwe, aby osoba początkująca bez prowadzenia przez trenera personalnego i dietetyka za miliony monet nie popełniła w tych aspektach masy błędów.
@CallOnMe: tyle że ja byłem turbo ulany (niecwiczacy, 188 cm, 97 kg) deficyt miałem 1000 kcal, na 82 zakończyłem redukcję bo zacząłem wyglądać coraz gorzej, przy Twoich warunkach raczej rekompozycja będzie ciężka ( albo strasznie powolna). Klasyczna redukcja chyba wyszła by lepiej, zależy jaki masz cel