Wpis z mikrobloga

@OrzechowyDzem: bo to opis idealnego kandydata ;) rzeczywistość później weryfikuje "kto jest dostępny na rynku pracy". Myślę, że przy braku doświadczenia zdecydowanie warto poświęcić czas na zrobienie kilku projektów do CV
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Wyrwanie obecnie doświadczonego pracownika jest trudne. Dlatego furtki dla juniorów znowu się otwierają... ale cały czas rośnie też ilość osób szukających pracy. Mimo wszystko, coś się rusza w tym temacie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Misyl
@diarrhoea

Ale jak można robić projekty?
Coś tam w CV mam, skoro już oddzwaniają do zakładam że jest chociaż minimalna szansa. W tych wszystkich czterech aplikacjach jestem już za etapem zrobienia zadania/testów wiedzy/testów myślenia analitycznego.

Punktem oparcia w CV jest doświadczenie z utesta ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@OrzechowyDzem ciężko mi powiedzieć o ogóle, ale akurat jedna oferta uwzględniała, że w przyszłości będzie nauka jsa.

W innej o cypresie wspominali

Nigdzie nie było nic jasno powiedziane o Pythonie, co ciekawe
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: To wciąż największa gałąź rynku automatów. Jak najbardziej nadal ma wzięcie :)

@Goronco: W testach to jest trudne dość. Jeżeli interesują Cię automaty, to piszesz test case'y i automaty do nich, wrzucach na githuba i masz jakiś projekt za sobą :).
W przypadku testów manualnych, widziałem zrobione scenariusze, TC i zgłoszenia bugów. Jednak w mojej ocenie, najważniejsza w pracy manualnego testera jest praca z wymaganiami. A to bardzo trudno
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@diarrhoea
@OrzechowyDzem

No wlasnie, trudne :(
Dlatego swoją szansę widzę w umiejętnościach miękkich. Podstawową wiedzę to ma każdy kandydat. Rozmowy mi idą dobrze (moim zdaniem robię "dobre wrażenie"). Zadania moim zdaniem też. Teraz czekam :)
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: taki stricte manualny pewnie tak, ale testerzy automatyzujący też testują pewnie rzeczy manualnie. Tak czy siak idąc w testowanie warto myśleć o automatach
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Ciężko mi powiedzieć. Z jednej strony wszystko na to wskazuje, dwa lata temu ogłoszeń dla testerów manualnych prawie nie było. A dziś, ogłoszeń dla manuali jest znowu sporo (chociaż nadal to może 10% ogłoszeń dla testerów ogólnie) i za przyzwoite stawki... ale co ciekawe, dość często na rekrutacjach pytają o umiejętności kodzenia i automatyzowania. Ogólnie jak tylko ma się możliwość, warto uciekać z testów manualnych.

@Goronco: Z tym jest
  • Odpowiedz