Wpis z mikrobloga

u nas może jeszcze nie ale na zachodzie już powoli takie się staje.


@Cumulonimbus: Czy mógłbyś łaskawie te twierdzenie poprzeć jakimś dowodem?

Ja wolałbym aby mówiono o mnie po prostu mężczyzna, a nie cis mężczyzna


To się pogodz z tym, że nie będzie tak jak Ty wolisz, należy brać pod uwagę również mniejszości, świat nie kręci się wokół hetero ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ziumbalapl
Ja wolałbym aby mówiono o mnie po prostu mężczyzna, a nie cis mężczyzna

To się pogodz z tym, że nie będzie tak jak Ty wolisz, należy brać pod uwagę również mniejszości, świat nie kręci się wokół hetero ¯_(ツ)

To mam rozumieć, że jeśli ktoś chce aby mówić do niego "ono" albo coś w tym stylu to również mogę powiedzieć, że ma się pogodzić z tym, że będę do niego się odnosił per ty/ona, bo świat nie kręci się w okół takich
  • Odpowiedz
Ja wolałbym aby mówiono o mnie po prostu mężczyzna, a nie cis mężczyzna


@Cumulonimbus: Nie mój problem.

To mam rozumieć, że jeśli ktoś chce aby mówić do niego "ono" albo coś w tym stylu to również mogę powiedzieć, że ma się pogodzić z tym, że będę do niego się odnosił per ty/ona, bo świat nie kręci się w okół takich osób
  • Odpowiedz
@ziumbalapl dla mnie Ty będziesz bucem jak mnie będziesz nazywał cis ale będziesz miał #!$%@? na moją opinię, dokładnie tak samo jak ja będę miał #!$%@? na opinie osób które ja urażę ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tak, żart ale na Twitterze pełno podobnych, wpisów, nie w żartach.
  • Odpowiedz
Mam tyle przykładów, że nie wiem który wybrać, bo za każdym razem jak przeglądam twittera\reddita to zapisuję sobie screena kiedy użyto tego określenia w celu deprecjacji i pokazania, że to najgorszy typ człowieka (no może zaraz po rich cis White male, bo ci to już demony w ludzkiej skórze).
  • Odpowiedz
@Cumulonimbus: z moich własnych obserwacji zauważyłem, że przedrostek "cis" jest używany w dwóch przypadkach:

1) dyskusje (około)medyczne, np. fora poświęcone transpłciowości, na których w wielu przypadkach konieczne jest wyszczególnienie, że ktoś jest cis lub trans

2) w celu podzielenia ludzi na tych złych (cis) i dobrych (trans) - jak słusznie zauważyłeś zazwyczaj w kontekście "cis (white) men" - to użycie najczęściej widzę na
  • Odpowiedz
@cutecatboy dokładnie jak mówisz.

(gdy np. umawiasz się na randkę), to większość trans-facetów nie przedstawi się jako "trans", a po prostu jako facet.

Umawianie się na randki i nie wspomnienie o tym, że jest się trans to dla mnie w ogóle aberracja. Jeśli ktoś liczy, że druga osoba "przymknie na to oko" to raczej się zdziwi. Potem płacz jacy to "cis" źli bo nie chcą chodzić z transem xD
  • Odpowiedz
@Cumulonimbus: nie wiem, skąd czerpiesz przykłady takich zachowań, ale ja mam zupełnie inne spostrzeżenia - jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym, żeby ktoś doradzał osobie trans ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości z nadzieją, że "jakoś to będzie". Nie twierdzę, że takie przypadki się nie zdarzają, ludzie są różni i mają różne pomysły. Jednak najczęściej widzę, że ludzie doradzają szczerość i zaznaczają, że każdy ma swoje preferencje, więc w przypadku odrzucenia
  • Odpowiedz