Wpis z mikrobloga

hej Mireczki #programowanie jestem samoukiem jesli chodzi o programowanie próbowałem wielu języków (głownie python, golang i js). Moim ulubionym językiem szybko stał sie js jednak odkryłem że kompletnie nie mam zmysłu i pociągu do robienia stron internetowych( ͡° ʖ̯ ͡°) Planuje w tym roku rozpocząć studia na kierunku Data Science bo bardzo jara mnie analiza danych i ekonomia. I tu mam pytanie, co ja mam teraz właściwie robić z wolnym czasem który mam pomiędzy snem a praca w januszexie w sensie jaki język programowania warto skillować skoro porzucam calkowicie nauke technologii front-endowych, zdaje sobie sprawe ze to cięzkie pytanie i trudno odpowiedziec jednoznacznie ale prosze o jakies sugestie ktore powinienem rozważyć( ͡º ͜ʖ͡º)
z góry dziekuje za pomoc i uwage ( ʖ̯)
szkok - hej Mireczki #programowanie jestem samoukiem jesli chodzi o programowanie pró...

źródło: comment_1643920823FNoTmTlu0H6tFhXOZ36tIl.jpg

Pobierz
  • 3
@szkok: jak ogarniasz jsa i chcesz pójść w data science to możesz spróbować d3.js

Możesz spróbować porobić wyzwania na kaggle, wtedy zobaczysz pobieżnie co z czym się je, załapiesz może jakieś podstawy przetwarzania i analizy danych i ogarniasz kilka algorytmów ml
@szkok: jeżeli chcesz iść w kierunku data science to zdecydowanie python. Tylko wtedy nie ucz się raczej "czystego" języka, tylko od razu rób kursy żeby ogarnąć najważniejsze biblioteki: numpy, pandas, matplotlib, scikit-learn