Wpis z mikrobloga

Dobra mirasy, projekt rakieta #nasa #lego zakonczony pelnym sukcesem. Jara sie kazdy kto przychodzi do domu.
Teraz projekt dwa #rosliny #roslinydoniczkowe
Mamy w salonie takie drzewka i chcialbym zeby mialy regularne #nawadnianie

Plan jest taki - butla 5-10l na podescie (cos jak takie butle z woda w korpo)
Grawitacyjny wyplyw rurkami wody do doniczek
Punktowe podlewanie kropelkowe
Zawory beda otwierane/zamykane silniczkiem lego, zastanawiam sie tylko jak ustawic pod to czasowke i gdzie kupic np takie rurki jak na zdjeciu

#remontujzwykopem #budowadomu
bylembordo - Dobra mirasy, projekt rakieta #nasa #lego zakonczony pelnym sukcesem. Ja...

źródło: comment_1643897765UHHnuartLhguSQNGR3RHUn.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bylembordo: w zasadzie to projekt sztuka dla sztuki? na tyle spore masz te beniaminki, że na luzie możesz im dać na wiosnę o połowę większą doniczkę, wymieszać podłoże z hydrożelem i podlewać obficie raz na 2 tygodnie (w okresie letnich upałów mooooże co tydzień)
  • Odpowiedz
zasadzie to projekt sztuka dla sztuki? na tyle spore masz te beniaminki,


@pawlos10rs: wlasnie sie zastanawiam- moge je podlewac 1x w tygodniu pol szklanki wody i tak robilem do tego czasu, ale kolega mnie zrypal ze sa suche i lisxie im opadaja. Do tego zestawu mam jeszcze bananowca ktory podovno 2x w tygodniu wymaga
  • Odpowiedz
@bylembordo: jeśli liście opadają to jeszcze poszukaj na szczytach pędów czy nie masz pajęczynek bo przędziorki lubią te fikusy :) ale jeśli nic takiego nie znajdziesz to nie masz się czym martwić, przez zimę ten typ tak ma, że gubi trochę liści i skąpe podlewanie jest wskazane przez zimę
  • Odpowiedz