Wpis z mikrobloga

Kupiłem kompa, czekam na dostawę, dobry będzie?
Tak oczekuje że na 10 lat mi wystarczy, kartę graficzną kupię lepsza jak się polepszy rynek, ta mi się udało kupić za msrp. Zbieram monety na Samsunga 49" ultrawide, ktoś może polecić? Teraz mam 3 różne monitory, wydaje się fajny na YouTube recenzjach.

I7 12700k
Gigabyte z690 gaming X
32gb Corsair ddr4 3600 cl18
500gb Samsung 980 pro m.2
650W Corsair RM650X
Palit rtx 3500
Noctua Nh-d15 cooler
NZXT H510 Flow obudowa

#komputery #pcmasterrace
  • 28
@MostlyRenegade: mam jeszcze 250gb ssd z starego kompa, większość trzymam na Google cloud, nie potrzeba mi więcej. Bardziej się obawiam o psu jak w przyszłości kupię lepsza kartę
Zbieram monety na Samsunga 49" ultrawide, ktoś może polecić?


@Mageq: polecam tylko 3080 robi przy nim bokami jakby miało zdechnąć. Chyba że chcesz 60 fps gaming i bana na raytracingi. Ale to wstyd i marnacja trochę przy monitorze 240hz.
@L3gion: @keton22: no kupił bym tego G9 https://www.amazon.co.uk/dp/B08WXGK8S1/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_BX196V90VNW1QST9MYAX?_encoding=UTF8&psc=1

Ale właśnie boje się że karta nie wyrobi.

Z drugiej strony, ja bardziej do pracy/przeglądarki tego pc i monitora bede używał, grać to jedynie w Lola lub w CS, a w razie jak by nie wyrabiało to można po prostu zmniejszyć i mieć paski po bokach żeby mieć więcej FPS? Nie potrzebne mi Ray tracing lub grafika na ultra. Może i lepiej
Ale właśnie boje się że karta nie wyrobi.


@Mageq: No ale kartę kiedy wymienisz, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo dozbieraj ciut do RTX 3060 Ti / RX 6600 XT które już dają ok radę z WQHD.

Z drugiej strony, ja bardziej do pracy/przeglądarki tego pc i monitora bede używał


No to tym bardziej. Z 1080 pikselami w pionie to się z 4 komentarze na wykopie mieszczą
@Mageq: to jest tyle samo pikseli co 4k z grubsza więc do grania karta musiałaby być topowa. Do 2d to i integra w miarę nowa da radę.

a w razie jak by nie wyrabiało to można po prostu zmniejszyć i mieć paski po bokach


w EDID nie da się powiedzieć że jest rozdziałka w stylu 5120x1440. Przez to karta przy nienatywnej rozdzielczości nie zachowuje aspect ratio. Można się bawić w hakowanie
WQHD

Z 1080 pikselami w pionie


@L3gion: taki hint rozmawiamy o 5120x1440 i 3060ti bardzo by chciało ale jednak nie da sobie z tym rady w gierkach 3d może z wyjątkiem csa i lola
@L3gion: @keton22: po waszym komentarzach oraz poczytania reddita że praktycznie nie ma karty która daje sobie radę to bez sensu kupowanie tego 1440p, ten 1080p starczy mi, nie musi być najlepszy, jest fajna promka, 4200zl~ za wersję z głośnikami, szkoda że cały hajs mam w krypto i wszystko na minusie xdd
@Mageq: Mój GTX 1060 wyrabia dobrą ponad setkę FPS w LoLu (najwyższe ustawienia) przy 3440x1440. Więc jak tylko to i CS to rozejrzał bym się za mniejszym ultrawide z taką właśnie rozdziałkom i ew zostawił sobie jeden z obecnych trzech monitorów jako dodatkowy...

No ale you do you ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: no mam fajny Asusa 144hz, ale biurko by fajnie wyglądało z jednym :D jakoś te mniejsze mnie nie przekonują, mam jeszcze dwa tygodnie na pozbieranie monet, teraz dałeś mi zadanie oglądania recenzji mniejszych ultra wide
@Mageq: Polecam obejrzenie gdzieś w sklepie ile tak na serio to te 40+ cali w super ultrawide ( ͡° ͜ʖ ͡°) 34" już nie da się ogarnąć wzrokiem na raz.

teraz dałeś mi zadanie oglądania recenzji mniejszych ultra wide


Powodzonka, wiem co czujesz bo ja potrafię oglądać setki recenzji myszek zanim jedną wybieram xD