Wpis z mikrobloga

które z informacji zawartych w tym filmie są nieprawdziwe?


@ShadyTalezz: Za dużo, by wymieniać, przy czym prawdziwość danej informacji to jedno, a jej kontekst to drugie. Np. cytaty z biografii Vance'a są prawdziwe (wiele innych cytatów ze stron internetowych, wklejonych do filmu jako screeny, to bzdury bez żadnego potwierdzenia), lecz podane w celowo pejoratywnym świetle. Przykładowo: tak, Errol Musk zainwestował w firmę Zip2 (źródła różnią się co do kwoty ale prawdopodobnie
@Springfield: no ja generalnie, nie znam tematu, spacex wydaje mi się fajną inicjatywą, tesle to chyba fajne auta, gdzieś widziałem jak ktoś miał bekę z tego ultraloop czy jak się nazywały te tunele dla samochodów i też mnie śmieszyło i teraz jestem ciekaw czy reszta kariery Elona to podobne machlojki.

@texas-holdem:generalnie jego życie prywatne, to że jego starzy byli bogaci ani to co robił z zip2 albo x.com to nie
naiwni i głupi :D


@denis-szwarc: Osobiście upatrywałbym przyczyn popularności prób zdeprecjonowania osiągnieć Muska w bardziej ponurych stanach psychologicznych – ego wielu osób wydaje się być tak wątłe i delikatne, że znajdują one satysfakcję z przekonywania samego siebie, że "tak naprawdę" nie ma ludzi, którzy odpowiedzialni są za historyczne w skali przedsięwzięcia i którzy faktycznie są w stanie przekuwać swoje wizje w realne dokonania. To zawsze musi być – w oczach takich
a jaki kontekst z pay palem byś przedstawił, czy Elon jest wizjonerem, który zrewolucjonizował płatności online czy nie?


@ShadyTalezz: Genezą samego pomysłu na x.com (spółka kupiona przez właściciela usługi PayPal, transakcja opłacona udziałami, które Musk spieniężył później przy okazji przejęcia przez Ebay) było to, że jako student Musk odbywał staż w banku, gdzie jako programista doznał "olśnienia", że międzybankowe transfery wymagają bardzo małej ilości danych i jednocześnie można je stosunkowo łatwo
@texas-holdem:

Aczkolwiek rozważam zdementowanie najczęstszych bzdur w jednym artykule na Substacku.


Jeśli masz osobiście tzw. zaplecze merytoryczne to nie byłoby głupie spróbować współpracy z jakimś youtuberem udzielającym się w tematyce kosmosu i kosmonautyki. Dostarczasz skrypt, a youtuber robi do tego wideo i użycza głosu. Prawdopodobnie miałbyś też z tego pieniądze zależnie od wyświetleń.