Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak sobie szukam powoli samochodu (nowy z salonu, leasing konsumencki albo wynajem), raczej segment B/C. Zastanawiam się pomiędzy Skodą Scala (ew. Fabia w kombi) a Dacia Duster. Czemu akurat te? Bo po prostu mi się podobają ¯\_(ツ)_/¯

Bardziej interesuje mnie wykonanie w środku, bo na temat mechaniki wiem mniej więcej wszystko. Jeździłem mamy Rapidem po liftingu z ostatniego roku produkcji (wersja wyposażenia Ambition), to pomimo twardych tworzyw, jest naprawdę solidnie zmontowany. Właśnie bardziej stawiam na solidność montażu, żeby nic nie #!$%@?ło o siebie, niż ochy i achy w materiałach wykończeniowych.

Obowiązkiem jest automatyczna skrzynia biegów, bo 80% przebiegów robię po mieście, a że ostatnio Dacia dostała EDC to zacząłem ją brać pod uwagę. Mam już dość mieszania wajchą jak zwierzę na skrzyżowaniach.

Teraz główne pytanie: Dacia serio jest źle wykonana w środku? Czy tyczy się to głównie wersji bazowych, których nie biorę pod uwagę? Nie ukrywam, że w stosunku cena/wyposażenie Duster bije na głowę Scale.

No i zadecydują też warunki finansowania.

#skoda #dacia #samochody
  • 25
@laress: odnośnie Skody, to pamiętaj, że nowa Skoda, nie ma wersji Kombi, a stara już trochę trąci myszką. Scala będzie zdecydowanie świeższa, ale gabarytowo, nie jest jakaś duża.
A tak naprawdę, to i tak wszystko zależy od dostępności. Ja na Seata czekam już 5 miesiąc. Skodę Octavie od razu mówili coś o 9 miesiącach.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@laress: a miałeś okazję usiąść w jednym i drugim?

Moim zdaniem Dacia dramat - przymierzałem się, ale w środku siedziało się okropnie. Z tyłu praktycznie bez miejsc na kolana, podłokietnik jak w jakiejś komedii z taxi z lat 90, wszystko jakieś takie nie wiem. Z drugiej strony Skoda Fabia, którą jeździłem przez jakiś czas, dużo lepiej wykończona nie była. Scala pewnie jednak półkę wyżej stoi

Rozumiem ludzi, którzy kupują Dustery ale
@laress:
Jeżeli się wahasz między tymi dwoma modelami to ja bym stawiał na Dacię. W środku ma twarde plastiki ale są na prawdę dobrze spasowane. Tym bardziej model po FL jest warty zainteresowania się. Nie wiem jaką chcesz wersję wyposażenia ale przy Dusterze kamera 360 serio się przydaje ze względu na komfort (a stawiam, że skoro chcesz automat to to też będzie ważne). Nie wiem jak teraz ale 2 lata temu
@laress teraz to raczej kwestia ile będziesz czekał na auto czy to Dacia czy skoda terminy są spore, a na placach dealerów pustki. Scala to przyjemne auto, przymierzałem się do niej ostatecznie wpadła octavia w dobrej cenie, silnik najlepiej 1.5 tsi z DSG to patardunia. Co do Daci to się nie wypowiem, trzeba obejrzeć sobie i porównać. Co do plastików, to #!$%@? ludzie mają jakiś fetysz, nie wiem chyba się przytulają do
@laress: ze scala naszykuj sie na rok czekania( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoja zamowilem w czerwcu 21, nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Inne to w sumie pewnie podobnie. Chyba że cos z placu wychaczysz co będzie odpowiadac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hipodups: mam jeszcze duży zapas, bo planuje "kupno" dopiero na drugą połowę roku, ale po prostu już powoli robię sobie rozeznanie, czy to jest gra warta świeczki, czy pozostać przy używkach :P