Wpis z mikrobloga

Myślę nad tym, czy by nie rzucić wszystkiego i zacząć uczyć się programować.
Najbary chyba urzeka mnie możliwość pracy zdalnej.

Zastanawiam się w jakim kierunku powinienem pójść, w jakim języku.

Jakbyście mogli cofnąć czas z waszym dzisiejszym doświadczeniem to jakbyście tą "karierę" prowadzili?

#programowanie #programista15k
  • 20
@matt1807: codziennie są po 4 pytania tego typu na tagu. Nikomu się nie chce na to odpisywać.

w jakim języku.


ponieważ jesteś na samym początku drogi, to nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, musisz się otrzaskać z programowaniem, a język to tylko narzędzie, programiści zazwyczaj znają dobrze kilka języków

Jakbyście mogli cofnąć czas z waszym dzisiejszym doświadczeniem to jakbyście tą "karierę" prowadzili?


Dokończyłbym studia informatyczne, bo teraz to mi się nie
@zwei: no ta ale w sumie imho jedno z latwiejszych takich zawodow zeby wkroczyc do kariery i miec relatywnie szybko te mityczne 15k. bo co, ksiegowosc bardziej zawiła i odpowiedzialna, jakies HRy itp to zanim awansujesz to 10 lat, prawne zawody to musisz ciezkie studia najpierw, jakies jezykowe zdalne opcje typu tlumaczenia to nie zarobisz tak lekko siana tylko musisz sie natyrać. Zostaje zrobic jakis kurs, napisac pare programow, krotki staz
@matt1807: stary, kiedyś palilem szluga na magazynie i stwierdziłęm że chce programować. Kupiłem kursik za 10k na raty, cyk cyk 2 tygodnie i na kolanach błagali żebym im klasy w dżawie pisał. Po 3 miesiącach jestem senior java developer i obecnie kształce się w dziedzinie lokowania kapitału oraz inwestycji u tradera21, a krypto u philakoniecznego. W wolnych chwilach szukam inspiracji co do nowych modów mojej m3 i nadzoruje budowe dworku na
@KolecKuktasa Ja tam widzę (i sam pisze) w wątkach o 20-30k o OGARNIĘTYCH programistach. Czyli z odpowiednim backgroundem i wiedza ogólna, w większości po studiach informatycznych. Wtedy w 3-5 lat te 20k jest do zrobienia.

Zrobienie bootcampu się nie kwalifikuje do tej historii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
księgowość bardziej zawiła (...) musisz się natyrac


@KolecKuktasa: no tak bo programowanie to klikanie w konkuter i nie trzeba się ciągle dokształcać. Wcale nie ma zyliarda technologii i wystarczy kopiować odpowiedzi ze stackoverflow.

Mit łatwości jest silny. Ale nie uwzględnia tego, że łatwo to ma ten, który się rzeczywiście interesuje tym, co robi. Jak się siedzi przy kompie po godzinach klepiąc swoje projekty to jasne że jest łatwo, bo praca =
Wtedy w 3-5 lat te 20k jest do zrobienia.


@zapp12345: Dostałem ofertę ostatnio, zaczynałem grudzień 2019 więc mam +/- 2 lata i parę miesięcy expa, ostatnio dostałem ofertę na juniora ( ͡° ͜ʖ ͡°) za ~21k netto b2b
z tym że ja programuję od kiedy 8 lat skończyłem w formacie on/off, 2-3 miesiace kodzenia co 2-3 miesiace niekodzenia :D zawsze jak jakas zajawka mnie naszła to kodziłem
Jakbyście mogli cofnąć czas z waszym dzisiejszym doświadczeniem to jakbyście tą "karierę" prowadzili?


@matt1807: Ja bym tylko częściej zmieniał prace niż 10 lat w korpo jednym żeby jeść chleb z różnych pieców i trochę więcej życia poznać...
@kobrys13: Bardzo ważna sprawa, nieocenione korzyści tak finansowe jak i pod względem rozwoju, ktoś kto ma powiedzmy ~4 lata doświadczenia w różnych firmach może być więcej wartościowy niż ktoś kto klepie przez 10 lat to samo w wątpliwej jakościowo firmie. Stąd też właśnie możliwe jest zarabianie 20k przez mida z krótkim stażem - bo przepracowane lata to nie wszystko.
Najbary chyba urzeka mnie możliwość pracy zdalnej.

Zastanawiam się w jakim kierunku powinienem pójść, w jakim języku.


@matt1807: Najlepsi programiści nie są w tym zawodzie, bo chcieli dużo zarabiać, są bo to była ich pasja, kształcenie się po godzinach, siedzenie i przeglądanie internetu żeby znaleźć rozwiązanie. Ty nie umiesz nawet wybrać języka jaki Cię interesuję. Nie poświęciłeś ani chwili żeby poczytać o każdym z nich i zdecydować w czym chciałbyś pracować,
@PiesLat2230: no tak, junior 21k na reke a za 3 lata senior 60k na reke, to mysle ze taka dosyc rynkowa stawka. btw z ciekawosci - jakie programy napisales w wieku 8 lat? bo wiesz to mozna powiedziec ze lekarz ktory obecnie jest chirurgiem z 20 letnim doswiadczeniem tez mowi ze jak mial 6 lat to juz sie do zawodu przygotowywal a tak naprawde lalki siostrze nozem z obiadu kroil
no tak, junior 21k na reke a za 3 lata senior 60k na reke,


@KolecKuktasa: Możesz nie wierzyć, ale ja trzymam w dłoni umowę xD Sam bym nie wierzył bo kumpel który obecnie jest architektem z 7 letnim expem ma ciut więcej, a on 20k przekroczył po jakichś 4-5 latach expa dopiero

btw z ciekawosci - jakie programy napisales w wieku 8 lat?


EDIT:
raczej nie wbiję się widełkami wyżej niż