Wpis z mikrobloga

Wymiana świec zapłonowych.

O jak jebłem xDDD


@NikczemnyJudasz: Ale tak między Bogiem a prawdą - znajomi mieli 2 sztuki w tym samym wieku co nasze. Ale zmajstrowali sobie trzeciego.
I o ile starsze się do robót domowych nie garnęły, o tyle ten trzeci z kumplem często w garażu buszował.
I kumpel mówił, że manualnie przerasta swoje 6-8 lat starsze rodzeństwo o głowę lub więcej.
Bo w wieku 5 lat pomagał (nie
@PrzegrywNaZawsze: moje 7i8 latki kosza trawe, grabia liscie, umieja nastawic prawidlowo pranie (rodzaj prania, wlasciwy plyn, program, potem suszenie), ale jak maja powiedziec w sklepie dzien dobry, to zapominaja jezyka w gebie i dwie niemowy. Z grubsza dzieci rozne sa, rozne umiejetnosci nabywaja w roznym czasie. Ja w ich wieku zostawalam np. Na 2 dni w domu sama, jak rodzicom pokrywaly sie delegacje i jak widac przezylam, na wagary nie chodzilam
@Biala_koldra: oczywiście że dzieci są różne ale dużo zależy też od rodziców. Jak rodzice robią za ciebie wszystko to nawet mając 18 lat będziesz sierotą. Ostatnio była u mnie siostrzenica lvl 11 i nie potrafiła sobie chleba masłem posmarować. Ja wiem że moja siostra wszystko za nią robi ale to już lekka przesada. Mój niespełna dwulatek dostaje tępy nóż i pacia masłem po chlebie i coś tam zawsze ulepi (pomijając fakt
@PrzegrywNaZawsze: Meh, o ile chodzi o kosiarkę ręczną - to przypominać ciągle, żeby nie zbliżało się do ostrzy i tyle. Bo to inna sprawa, że nie bałabym się raczej dać mu właśnie kosiarki ręcznej, ale już prowadzić kosiarki-traktorka bym mu nie dała.
@Mekeke2 jak miałem 8 to mi stary dokaszarke zalozyl taka oleo Mac 4km z 10 kilo ważyła i stwierdziłem że słaby interes bo plecy bolą xD a teraz są te stihle po 5 kilo2kunie i też mi się tym ujowo robi. Tylko mocny silnik i tarcza zamiast zylki
wymiana świec w wieku lat 6 nie byłaby dla niego problemem.


@smiech2:
Jak byłem gdzieś na początku podstawówki (gdzieś w wieku 7-8 lat) to regularnie asystowałem wujkowi przy naprawianiu motocykla MZ. Potrafiłem wskazać, zidentyfikować i nazwać wszystkie części silnika (i to nie takie oczywiste jak świece, tylko np. elementy rozrządu, czy pierścienie na tłokach). Co prawda nie miałem wtedy okazji samodzielnie wymieniać świec, ale - jeżeli tylko nie brakowałoby mi siły,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrzegrywNaZawsze: zależy od tego, czy jest wysoki, czy nie XD jak nie ma problemu z pchaniem kosiarki to na luzie. Chyba, że jest opóźniony i będzie wsadzał ręce lub nogi pod nóż, ale tabela chyba dotyczy zdrowych dzieci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mekeke2: Bo wibracje złe działają na rozwijający się układ kostny

@z--x: 30 minut raz na dwa tygodnie. Żeby to dziecko przypadkiem nigdy do auta nie wsiadło podczas jazdy po kocich łbach, albo rowerem bez amortyzacji nie pojechało gdzieś po polnej drodze xd
@PrzegrywNaZawsze: ja mając 10 lat kosiarka rotacyjna łąki kładłem aż miło. Nawet woziłem ze sobą rurę metalowa, żeby śrubę rzymska móc regulować. Jedynie dziadek nie pozwalał mi ostrzyć noży na szlifierce, no ale wiadomo, tym to i dorosły może sobie paluchy u*ierdolic.