Wpis z mikrobloga

Postanowiłem sobie, że w tym roku postaram się jak najbardziej ogarnąć dotychczasowe życie i coś ze sobą zrobię. Kilka dni temu ogoliłem się na łyso i obiecałem sobie, że nie zetnę włosów dopóki nie będę ważył mniej niż 100kg (obecnie około 140). Od 3 tygodni codziennie uczę się angielskiego (gramatyki i codziennie nowych 10 losowych słówek), chętnie przyjmę jakieś porady w tej kwestii. Mam na to dużo czasu bo siedzę na L4 przez złamaną nogę. Czytam tez coraz więcej książek w kierunku psychologii którą chciałbym studiować od września. Odstawiam też powoli antydepresanty bo zaczynam czuć się coraz lepiej, dziewczyna bardzo mi pomaga ze stanem psychicznym. W tym roku będzie lvl 25 i mam nadzieję, że za rok dodam wpis gdzie pokaże obecną wagę i certyfikat znajomości języka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymajcie kciuki mirki, przyda się

#chwalesie #wygryw w przyszłości #depresja
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Magik235: co do angielskiego, to #!$%@? gramatykę. Po prostu zacznij mówić, pisać, czytać, idź na reedita czy coś. Wierz, mi: gramatyka jest praktycznie nie ważna.Z resztą nie pomogę, poza tym, że szanuj różowego, bo to najlepsze lekarstwo (albo najgorsza trucizna :P)
@Magik235:

Angielski:
- To nie tylko gramatyka, chociaż ważna, żebyś umiał poprawnie konstruować zdania
- Masz rozumieć, mówić i pisać po angielsku. Najlepiej jeszcze myśleć po angielsku, a ciężko będzie jeśli nie żyjesz w kraju anglojęzycznym.
- Osoba anglojęzyczna musi cię rozumieć bez dodatkowych pytań.
- Wtedy twój język będzie na przyzwoitym poziomie.

Waga:
- Wyrzucasz z diety śmieciowe jedzenie
- Ograniczasz michę
- Zasuwasz codziennie na długie spacery, kiedy nóżka