Wpis z mikrobloga

Jest jakiś robot sprzątający, który dobrze mopuje podłogę? Muszę rodzicom kupić dobry robot sprzątający, ale z jak najlepszym myciem podłóg. Kiedyś pożyczyłem im odkurzacz Xiaomi 1C, niby ma funkcję mopowania, ale przy śladach psów w ogóle się to nie sprawdza.
Powierzchnia to ok. 150 m2, same panele. Problem jest taki, że jest to piętro, gdzie psy spędzają sporo czasu i mają swoje legowiska. Rodzice mają 3 psy, więc jest masa śladów łap i jeszcze więcej sierści. Rodzice mają dwa odkurzacze automatyczne - Roomba 760 i iLife A4S. Te odkurzacze bez problemu radzą sobie z sierścią, ale ze śladami już nie. Jest jeszcze IRobot Braava 390T Turbo do mycia podłóg, ale jest to straszne gówno.
Na necie znalazłem Roidmi Eva. W sumie o coś takiego właśnie mi chodzi, ale wysyłka dopiero w marcu, a ja potrzebuję odkurzacza na teraz. Chcę wydać ok. 3000 zł. Jest coś jeszcze podobnego na rynku, czy wszystkie jednak ciągają za sobą wilgotną szmatkę? No chyba, że te droższe modele jednak lepiej umyją podłogę niż Xiaomi 1C?
#robotsprzatajacy #odkurzacz #sprzatanie
  • 4
@Frexor: z tego co słyszałem to odkurzacze myjące nie nadają się na panele, skończy się tym że panel spuchnie bo leją za dużo wody i myją zbyt mokro. Przy płytkach ok ale na panel nie.
A dwa te odkurzacze mają małą szmatkę którą po prostu wycierają wodę którą same chwile wcześniej wypuszczają z dyszy. To się w ogóle nie nadaje do mycia. Przy czymkolwiek większym niż mała plama na podłodze ta
@thewickerman88: Xiaomi 1C mam u siebie w domu. Mam same panele i jeździ od roku, na razie nic nie spuchło, więc tym raczej bym się nie martwił. Jeśli ktoś myje podłogę raz w tygodniu to pewnie tak, wtedy rozmazują tylko brud. Rodzice i tak myją podłogę co 1-2 dni. Ogólnie Braava całkiem dobrze myje podłogę, ale jest niesamowicie wolna i pokój 25 m2 myje ze 40 minut i jest mało inteligentna,