Wpis z mikrobloga

Mirki taka weekendowa sonda here we go again ( ͡° ͜ʖ ͡°) Macbook czy Dell?

Szefostwo wymienia stopniowo i przychodzi na mnie czas, mogę sobie zdecydować. Co byście wybrali, Macbooka Pro czy Della XPS? Informacyjnie: płaci za to korpo, ale cena jest właściwie taka sama.

#programista15k #programowanie #macbook #dell #komputery
ch_is - Mirki taka weekendowa sonda here we go again ( ͡° ͜ʖ ͡°) Macbook czy Dell?

...

źródło: comment_1643456311FLlvuZbgQ9NSd9PvXYyT2D.jpg

Pobierz

Co byś wybrał?

  • Della 25.2% (53)
  • Macbooka 70.5% (148)
  • coś innego (co?) 4.3% (9)

Oddanych głosów: 210

  • 31
@Zero_Gravity: generalnie powiem Ci, że do wszystkiego, bo po pracy (kodzenie, maile, itp.), wezmę go do domu i przeglądać będę na nim neta i oglądał Netflix ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co lepsze na Dellu, a co na MBP wg Ciebie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ch_is: za cenę, którą wydasz na MBP, możesz mieć Della Precision 5760, z matrycą 4k+, 32gb ram, i7, dużą 97Wh baterią, 3 letnią gwarancją i ochroną przed przypadkowym uszkodzeniem. Ale w czym konkretnie kodzisz? Używasz jakiejś wirtualizacji? Dockera? Na nowym MBP nie wszystkie programy działają OOTB, nawet na rozetta. Głośniki są bardzo porównywalne, więc tutaj nie ma co dywagować.
@ch_is: ja pracuję i na dellu xps i na macbooku, della mam z korpo, macbooka swojego, w sumie podobnie je użytkuję, cenowo podobnie. Dell w tej cenie ma mocniejsze podzespoły, ale jednak macbook mimo, że na papierze słabszy, to realnie jest zdecydowanie wydajniejszy. Co do stabilności to w sumie mi wszystko jedno na macbooku nie miałem żadnych problemów, na Dellu z Windowsem jak mam jakiś problem to w sumie spoko, bo
@marek-krakow: używałem i szczerze - nie mogłem się przekonać. Teraz siedzę preferencyjnie na Win10. Mam wprawdzie iPhone, ale nie jestem appleboyem. Tyle tylko, że wokół prawie wszyscy mają MBP. I jakoś wstyd mi przyznać, że wolę Win10, bo pomyślą, że coś ze mną nie tak może.
@ch_is: to pytanie na zasadzie kawa czy herbata. Sam musisz ocenić jaki system jest dla Ciebie bardziej opowiedni pod kątem UX, zarządzania plikami, wsparciem narzędzi, itd. Ja lubie MacOS i Windows. MacOS za kompatybilność z urządzeniami Apple oraz prostym systemem, a Windowsa wole bardziej do pracy.
@Zero_Gravity: nie, nie, może źle zrozumiałeś, ale sam zastanawiam się, czy może coś ze mną jest nie w porządku... naprawdę, wszyscy wokół używają MBP, a do mnie nie przemówił (przede wszystkim logika systemu, zarządzanie plikami).
@ch_is: apple jest modne i w Polsce kojarzy się z luksusem, do tego MacBooki efektownie wyglądają, więc wiadomo, że ciemna masa będzie to wybierać, aby zdobyć uznanie innych ludzi. Ja obecnie jestem zmuszony na tym pracować i to jest najgorszy laptop jaki miałem.