Wpis z mikrobloga

Śmieszki z Ukrainy są o tyle nie na miejscu, że my byliśmy dosłownie o włos, aby znaleźć się w ich pozycji. Gdyby nie słabość Rosji w kluczowym momencie to ani nie bylibyśmy w NATO (1997) ani w UE (2004). To cud, że te zapijaczone mordy z SLD bez obycia i znajomości nawet angielskiego XD wprowadziły nas do światowych struktur. Mieliśmy ogromnego farta.

#rosja #ukraina #przemysleniazdupy #historia #takaprawda
  • 44
@GdziejestPrawda chyba daty ci się pomyliły. Dokument, który masz na myśli podpisano 16 grudnia 1991 po roku negocjacji ( za Wikipedią). Rząd Olszewskiego powołano 23 grudnia 1991. Przestańcie robić z Olszewskiego wielkiego męża stanu, którym nigdy nie był.

22.11. 1991 – parafowanie układu 16.12 – podpisanie go w Brukseli przez Skubiszewskiego i Balcerowicza 23.12 – powołanie rządu Olszewskiego 27.12 – pierwsze posiedzenie rządu Olszewski w 2014 r. "Ja się o nim dowiedziałem
@justlooking5 Bieleckiemu, Balcerowiczowi, Millerowi, saryuszowi-wolskiemu, Danucie Hubner i całej rzeszy ludzi w to zaangażowanych. Olszewskiemu w jakimś stopniu też bo jego rząd to pierwsze porozumienie ratyfikował ale czynienie z niego architekta polskiej obecności w UE jest co najmniej śmieszne. Ten rząd istniał kilka miesięcy a przypisuje mu się zasługi na miarę Kazimierza Wielkiego, Jagiellonów i Winstona Churchilla w jednym.
@justlooking5
Małgorzata Goss dopytywała Olszewskiego czy dokument został mu przedstawiony. - Nie, ja się o nim dowiedziałem już po podpisaniu. Ja bym go nie podpisał – odpowiadał Olszewski. Dodawał jednak, że w układzie były postanowienia, które potencjalnie mogły być przez polską stronę dobrze wykorzystane, ale nigdy do tego nie doszło.

W wywiadzie-rzece "Prosto w oczy", we fragmencie poświęconym podpisaniu Układu Europejskiego, znajdujemy podobną wypowiedź. Olszewski odnosi się do konsekwencji decyzji tymczasowego powierzenia
To cud, że te zapijaczone mordy z SLD bez obycia i znajomości nawet angielskiego XD wprowadziły nas do światowych struktur. Mieliśmy ogromnego farta.


@mickpl: Bułgaria i rządzona przez w prostej linii komunistów Rumunia też weszły do NATO parę lat potem więc to żadne osiągniecie.

Miller i Kwaśniewski to mężowie stanu na których nie zasługiwaliśmy. Rząd SLD był najbardziej liberalny w III RP. Smutne, ale prawdziwe.


@dwayne-johnson: Ten liberalizm to przywrócenie