Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że na rynku zostało już tylko kilka serii gier, jak się wejdzie na taki PPE to tylko #!$%@?ą o Last of Us, Uncharted, kolejnych częściach Horizona, Assasynach, Far Cryach i oczywiście FIFAch czy CODach. Nie rzygacie już tymi seriami?

Ja chętnie zagrałbym w kolejną część takiej Małpiej Wyspy, chociaż znając życie to teraz byłaby tak przesiąknięta poprawnością polityczną, że straciłaby cały urok. Co się stało z przygodówkami point and click? Czy teraz wszystko musi być RPGiem, w którym przez 150h naparzamy w hordy przeciwników? Albo interaktywnymi serialami z setkami nudnych dialogów i miałką fabułą?

#gry #xbox #ps4
  • 24
@cybher2: haaha, ty wiesz ze takie gry jak tlou czy horizon to sa tak wielkie serie, ze TLOU ma 2 czesci, a horizon 1 i 2 dopiero wyjdzie w lutym, rzeczywiscie rzygamy!
@camos: ale na PPE piszą o nich codziennie po kilka razy od wielu lat, tak jakby co roku wychodziła nowa część. No ja już rzygam tymi tytułami, zresztą próbowałem TLOU i Horizona i po kilku godzinach dałem sobie spokój, bo to kolejne symulatory chodzenia z jakąś drętwą fabułą z domieszką poprawności politycznej. God of War był już lepszy, ale gameplay po jakimś czasie już był męczący.
@cybher2: no coz, to wiekszosc ludzi nie rzyga tymi tytulami i woli o nich czytac niz o indie, wolisz indie, no to masz miliony gier do wyboru, na steamie jest taki smietnik ze ci nie zabraknie gier do konca zycia xD
@camos: @hekktik: zgadzam się w 100% z tym co napisał @cybher. Gry AAA są obecnie wtórne - jeśli grałeś w jeden tytuł, to wiesz czego spodziewać się po pozostałych grach. Brakuje różnorodności. Co z tego, że co roku powstaje tysiące indykow, jeśli czuć, że pracowała nad nimi grupka kilku programistów? Monkey Island był produkcja wysokobudzetowa i dopracowana.
@Bolo_Yeung: #!$%@? starych boomerow zbyt leniwych aby znalezc cos dla siebie. nigdy nie bylo takiego wyboru jak teraz, od mainstreamowych AAA po jakies totalnie dziwaczne miszmasze gatunkow, AA, indie, one man made, etc etc. Jest x platform, jest streaming, jest switch, sa uslugi typu game pass, rynek jest gigantyczny (doh), a wy #!$%@? w kolko o monkey island sprzed 20-30 lat bo na tym sie mentalnie zatrzymaliscie
@hekktik: #!$%@? zoomerow z dziewiczym wąsem. Przejrzyj sobie topki najpopularniejszych gier z zeszłego roku. Same super innowacyjne tytuły, zwłaszcza remaster GTA, odświeżone Diablo, remake THPS itd. Do tego dorzuć najsłabsze od lat CoD i Battlefield, kolejne TPSy i parę reskinow sportowek. Nie przypominam sobie tak słabego roku dla segmentu AAA.
Czasami trafi się jakieś It Takes Two, Psychonauts, ale to jest margines.
@Bolo_Yeung: no wymieniles gowno bo jestes zbyt leniwym starym boomerem ktoremu ciezko zajrzec glebiej niz listy top AAA. btw #!$%@? od czasow atari 64 na kasety magnetofonowe wiec zamknij morde, stetryczały smęciarzu. zawsze mozesz katowac w kolko swoje monki island sprzed 30 lat bo ci przypomina dziecinstwo, lel.

a rimejki d2 czy thps byly zajebiste wiec o #!$%@? ci chodzi, pomijajac ze remake thps wyszedl 2 lata temu. nawet sprawdzic porzadnie
@hekktik: liczyłem na kreatywna odpowiedź i się nie zawiodłem. "#!$%@? od czasow atari 64 na kasety magnetofonowe wiec zamknij morde" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To daj listę tych swoich innowacyjnych tytułów z 2021.
Ja powolalem się na topke najpopularniejszych gier z zeszłego roku, bo rozmawiamy przecież o hajpowanych grach, o których przeczytasz na PPE.
@Bolo_Yeung: jezu czlowieku xd powolujesz sie na topkie z jakiegos portaliku i smecisz na mainstream. to jakbys #!$%@? sprawdzil top10 mainstreamowych filmow i smecil ze same marvele i inne szybcy i wsciekli + remake, bo nie poswieciles 5 min zeby jakies inne zrodla poprzegladac, cos dla siebie wyszperac.

smecisz jak typowy stary boomer, a strzelam w ciemno ze jestem starszy od ciebie. wyjmij glowe z dupy i sie rozejrzyj, rynek w
@hekktik: czekam na tą sekretna listę od ciebie, to zobaczę co mnie ominęło.

Nie rozumiesz chyba co mam na myśli. Chodzi mi o to, że w głównym nurcie gier (załóżmy, że główny nurt to 20-30 gier z danego roku o najwyzszym budżecie) powstaje coraz mniej innowacyjnych produkcji. Taką tezę postawił @cybher2 w pierwszym poście. Ja teraz przytaczam ci zeszłoroczna topke - czyli bfy, rimejki staroci, fify itd. + kilka perelek. Zerknij