Wpis z mikrobloga

Moja rozowa studiujaca international business zlozyla papiery o staz na stanowisko zwiazane z #consulting w jednej korpo typu #big4 (nazwy nie chce mowic xd), przeszla rekrutacje, wszystko sprawnie, dostala tez na koncu informacja, ze to bedzie projekt IT xD Zaakceptowala ich oferte, dostala informacje ze zaczyna od x daty + otrzymala materialy szkoleniowe. Teraz ciekawa czesc, bo w materialach szkoleniowych dostala linki z calymi cyklami developmentu/testowania aplikacji, dokumentacją #oracle ERP, testowaniem w cyklu #devops i inne rzeczy ktore sa po prostu stricte techniczne.

Teoretycznie w opisie stanowiska jest glownie napisane o wspomaganiu/analizie/reportowaniu dla biznesu, wspomaganiu procesu i rozwiazan klientow, tworzenie dokumentacji. Co prawda jest tez wspomniane o "tworzeniu scenariuszy/testow systemu", no ale nie ma nic o stanowisku IT/technicznym. Dostala w sumie informacje, ze jej stanowisko bedzie blizej biznesu ale jakos te materialy szkoleniowe sa serio mocno techniczne i nie maja zwiazku z biznesem xD

Wiec ja mam dwie teorie :
1. Wpieprzyla sie nieswiadomie w jakas testerke manualna gowno korpo softu, tylko czemu by wzieli jakas losowa laske studiujaca kierunek zupelnie nietechniczny zamiast jakiegos kuca z politechniki, tym bardziej ze na jednego interna/juniora w it jest 300 osob na miejsce.
2. Rzeczywiscie bedzie pracowac blizej biznesu/klienta wspomagajac/reprezentujac jakis projekt IT, a te materialy podeslali jej tylko po to zeby byla swiadomia jak wytwarzany jest soft (?). Strzelalbym tu jakies stanowisko blizej PO/PM ale kurde ciezko stwierdzic xd

Wszystko okaze sie w poniedzialek, ale co myslicie o tym, w jakie stanowisko/obowiazki mogla sie wkopac? Ja niestety pracuje w firmie produktowej i nie mialem stycznosci z miedzynarodowymi korporacjami, wiec ciezko mi powiedziec w co ona sie wkopala.


#korposwiat #korpo #it #programista15k #testowanieoprogramowania #pracait
  • 12
@Sl_w_k_1: ciezko robie kawe, herbate i ksero pracujac zdalnie xd
domyslam sie, ze na stazu nie beda zbyt duzo od niej wymagali i nie beda powierzali jej jakis super zadan, ale jakies obowiazki jednak bedzie miala
@Gennwat: Związane z consultingiem czyli co konkretnie? Coś mi się zdaje że aplikowała na typowego analityka biznesowego, bo ma biznes w nazwie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Gennwat: prawda jest taka, że jak pracujesz w branży spożywczej z alergiami pokarmowymi, to jesteś rak dla firmy i obciążenie dla kolegów.
Nie ważne, czy tylko jesteś przytakiwaczem na telekonferencjach, musisz wiedzieć co robi twoja firma, dotknąć tego, spróbować, porozmawiać z ludźmi (czyli znać ich język, slang, kontekst).

Możesz też być „nie po to studiowałem zarządzanie, żeby wiedzieć czym zarządzam” i iść tak przez życie.
@Gennwat: w consultingu jesteś jak droga dziwka na godziny. Jest projekt, to jest zapotrzebowanie na takiego człowieka. Za rok może w tej samej firmie robić zupełnie coś innego bo na przykład zna język portugalski.
@Gennwat: całkowicie normalna procedura. Nie wyobrażam sobie że osoba która zajmuje się consultingiem w firmie robiącej oprogramowanie nie wiedziała nic o procesach tworzenia oprogramowania w tej firmie.