Wpis z mikrobloga

@seba_thc666: zakaz dalszej jazdy, możliwe holowanie pojazdu, mandat lub grzywna w sądzie, sądowy zakaz prowadzenia i regres z OC jeśli coś zrobisz.
Prawka nie musisz wozić ze sobą, ale musisz je posiadać, a posiadasz dopiero po odebraniu z urzędu.
Tak, pani w urzędzie klika w systemie, że odebrałeś i dopiero wtedy wszystkie systemy, w tym mobywatel, widzą uprawnienia.
  • Odpowiedz
@seba_thc666 W dniu odebrania prawka zatrzymała mnie policja. Ich bazy wtedy jeszcze mocno kulały i nie mieli mnie w systemie. Wniosek jest krótki. Najpierw odbierasz, potem jeździsz
  • Odpowiedz
@seba_thc666: Lepiej bądź cierpliwy miras i poczekaj. Jebniesz w jakiegoś merola nowego a się okaże, że nie miałeś uprawnień to będziesz mieć długi na lata.

albo nawet niech ktoś w ciebie wjedzie. Znajomy tak jeździł i akurat baba w niego wjechała to 5 stówek mandaciku wyłapał, a teraz chyba są większe mandaty za to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@seba_thc666: w 2009 zdalem na prawko pod koniec kwietnia. W systemie juz moje uprawnienia byly dwa dni po zdaniu egzaminu. Jezdzilem przez dlugi majowy weekend bez papieru, policja zatrzymala mnie. Chcieli wystawic mandat tylko za brak dokumentow, nie za jazde bez uprawnien, bo uprawnienia posiadalem.
Ostatecznie skonczylo sie na pouczeniu.
  • Odpowiedz