Wpis z mikrobloga

#pamietnikewybraun #chadhitler

W Norymberdze opublikowano pamiętniki Ewy Braun. Historia "wielkiej" miłości uwieńczonej małżeństwem na kilka chwil przed samobójczą śmiercią rozpoczęła się dosyć prozaicznie w roku 1935. Poznali się u fotografa, kanclerz Rzeszy i ekspedientka. Pod datą 18 lutego 1935 roku Ewa Braun pozostawiła takowy wpis: "Wczoraj przyszedł niespodziewanie i spędziliśmy razem uroczy wieczór. Myśli na serio o tym, by zabrać mnie z firmy i kupić mi ten piękny mały domek na przedmieściu, o którym tak marzyłam. Nareszcie nie będę musiała otwierać drzwi klientom i spełniać roli ekspedientki. Jestem bardzo szczęśliwa i proszę Boga, aby tak zostało na zawsze i żeby mnie zawsze tak kochał".
Marzenia o wielkiej miłości rozwiały się już kilkanaście dni później.
"Trzy godziny stałam przed hotelem "Carlton" i widziałam jak kupował kwiaty dla Anny Ondry i jak zaprosił ją na kolację. Teraz wiem, że potrzebuje mnie do określonych celów".
Kolejny wpis poczyniony po pewnym czasie: "Kiedy się ze mną żegnał, wcisnął mi do ręki kopertę z pieniędzmi, jak to już raz uczynił". I nieco później: "Domek jest już gotów, ale nie miałam jeszcze sposobności wstąpić tam i zobaczyć, jak jest urządzony. Na miłość na razie nie ma co liczyć".