Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 790
Czy robię dobrze?

Na początku roku wylądowałem w szpitalu, dostałem od pracodawcy kilka dni później pisemną naganę bo spóźniłem się (1 dzień xD) z oddaniem L4 - takie prawo w Niemczech, że ma się określony czas. Na nic tłumaczenia, że jako L4 służy mój wypis ze szpitala a żeby go dostać... trzeba najpierw z niego wyjść, a że wyszedłem w piątek wieczorem, to dopiero w poniedziałek rano dostali papierek xD wszyscy byli wcześniej poinformowani że mnie nie będzie a ja sam nie widziałem ile będę siedział w szpitalu. Każdy normalny człowiek a nie #!$%@? frajer zrozumiał by sytuację, bo łatwo nie było ale jedyne o czym oni myśleli to jak mi #!$%@? xD Mówię #!$%@? tam nie będę walczył z niemieckim januszexem i zacząłem szukać nowej pracy, bo tym spalili za sobą wszystkie mosty, #!$%@?ć ich. Bardzo szybko znalazłem nowa pracę i już wczoraj podpisałem nową umowę, zaczynam od 1 marca. Zaraz jadę zawieźć wypowiedzenie do starej pracy. Obecne L4 mam do 14 lutego i mam jeszcze prawie 90h nadgodzin. Chcę zagrać tak samo po frajersku jak mój szef i #!$%@? sobie L4 do końca lutego, żeby ten okres pozostały do rozpoczęcia nowej pracy siedzieć w domu w spokoju, niech mi wypłacą nadgodziny a ja nie chcę ich więcej widzieć, tfu im na mordę.

#pracbaza #oswiadczenie
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bruhh: sam tak zmienilem pracy. Mniejsza pensja o 20% mniej benefitow. Ale najwazniejsze ze widze wreszcie rodzine, mam spokoj po pracy i nie stresuje sie tak. Powodzenia kolego.
  • Odpowiedz
@bruhh: Czas skończyć z idealizowaniem niemieckiej precyzji. Tam są takie tłuki i janusze w ich firmach, że to się w pale nie mieści. Swój sukces gospodarczy zawdzięczają mega januszowaniu a nie świetności. Pracowałem w dwóch firmach - jednej sprzedanej niemcom przez adamowicza, gdzie ludzie byli ...bani jak w najgorszym januszexie (nadgodziny, zmuszanie do ponadwymiarowej pracy, także charytatywnej dla lepszego wizerunku firmy.., zawalanie robotą niezwiązaną ze stanowiskiem) Druga firma to duże
  • Odpowiedz
@bruhh skoro szef to debil, to 3mam kciuki aby ci w ogóle nadgodziny i/albo urlop wypłacili....ja miałam do czynienia z takim januszem biznesu i musiałam ujadać się przez sąd pracy, bo firma walnęła focha. Koszta sądowe to 50/50 i nie jest ważne, że pracodawca jest winny (u mnie to był brak wypłaconego urlopu i nadgodzin). Zamiast zaległych 3k € dostałam po odjęciu kosztów sądowych, adwokata itp ponad 100€ xD Sądy w
  • Odpowiedz
@bruhh tak na przyszłość, w Niemczech w dniu przyjęcia szpital wystawia zaświadczenie, że u nich jesteś ( Aufenthaltsbescheinigung), które dostarcza sie pracodawcy. Na moim oddziale, gdy pacjent potrzebuje, w dniu przyjecia wystawia się nawet zwolnienie z przewidywaną datą wypisu, które potem ewentualnie się przedłuża. O wszystkie papiery trzeba się jednak upomnieć. Nie dostaje się ich z automatu, bo masa pacjentów nie pracuje i ich nie potrzebuje.
  • Odpowiedz
@bruhh: Świstek że szpitala możesz dostać od razu. Wiem bo sam byłem dwa tygodnie temu w niemieckim szpitalu, wystarczy zagadać do pielęgniarki/lekarza że potrzebujesz do pracy potwierdzenie że przebywasz w szpitalu. Dostajesz wtedy z datą przyjęcia i jego się zanosi do pracodawcy. Podczas wypisu dostajesz drugi z datą przyjęcia i wyjścia.
  • Odpowiedz
@dplus2: przeciez to wie kazdy, kto tam chociaz rok przepracowal i ma iq wieksze niz rozmiar buta, to jest mit, ktory zostal obalony juz z 20 lat temu...
@KaWuSia89: o to sie nie boje, wyplacą napewno, jak cos to bede relacjonowal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krowka-smieszka: wylądowalem w szpitalu w nocy z niedzieli na poniedzialek, lezalem do 3 nad ranem na intensywnej
  • Odpowiedz
@dplus2: a tak dodajac jakbym mial opisac niekompetencje i idiotyzm na tutejszym rynku pracy, to chyba była by to jakas seria 10 ksiazek po kilkaset stron. tragedia, nie mam pojecia jak ten kraj stał sie taki bogaty, to dla mnie zagadka
  • Odpowiedz