Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 790
Czy robię dobrze?

Na początku roku wylądowałem w szpitalu, dostałem od pracodawcy kilka dni później pisemną naganę bo spóźniłem się (1 dzień xD) z oddaniem L4 - takie prawo w Niemczech, że ma się określony czas. Na nic tłumaczenia, że jako L4 służy mój wypis ze szpitala a żeby go dostać... trzeba najpierw z niego wyjść, a że wyszedłem w piątek wieczorem, to dopiero w poniedziałek rano dostali papierek xD wszyscy byli wcześniej poinformowani że mnie nie będzie a ja sam nie widziałem ile będę siedział w szpitalu. Każdy normalny człowiek a nie #!$%@? frajer zrozumiał by sytuację, bo łatwo nie było ale jedyne o czym oni myśleli to jak mi #!$%@? xD Mówię #!$%@? tam nie będę walczył z niemieckim januszexem i zacząłem szukać nowej pracy, bo tym spalili za sobą wszystkie mosty, #!$%@?ć ich. Bardzo szybko znalazłem nowa pracę i już wczoraj podpisałem nową umowę, zaczynam od 1 marca. Zaraz jadę zawieźć wypowiedzenie do starej pracy. Obecne L4 mam do 14 lutego i mam jeszcze prawie 90h nadgodzin. Chcę zagrać tak samo po frajersku jak mój szef i #!$%@? sobie L4 do końca lutego, żeby ten okres pozostały do rozpoczęcia nowej pracy siedzieć w domu w spokoju, niech mi wypłacą nadgodziny a ja nie chcę ich więcej widzieć, tfu im na mordę.

#pracbaza #oswiadczenie
  • 85
  • Odpowiedz
@bruhh: to mnie #!$%@? w Niemczech niesamowicie xD my już tu zwolnienie lekarskie elektronicznie, ładnie pyk pyk, chwila i gotowe. A u nich dostajesz 3 kopie i jedna chyba dla ciebie, druga dla pracodawcy a trzecia dla zakładu ubezpieczeń. Czy coś takiego.

Jakkolwiek xDDDD
Wyobraźcie sobie, ze siedzicie z covidem w chacie, skończyła wam się izolacja, ale #!$%@? się czujecie. W Polsce teleporada, pan lekarz daj pan zwolnienie, bo nie
  • Odpowiedz
  • 0
@dplus2: a tak dodajac jakbym mial opisac niekompetencje i idiotyzm na tutejszym rynku pracy, to chyba była by to jakas seria 10 ksiazek po kilkaset stron. tragedia, nie mam pojecia jak ten kraj stał sie taki bogaty, to dla mnie zagadka


Polskie i żydowskie złoto i wyzysk. To proste
  • Odpowiedz
@numer_rachunku_karty: zalezy w jakiej ubezpieczalni jestes, ja dostaje tylko 2, dla siebie + pracodawcy. Reszta calego systemu IT to jakis zart sprzed 40 lat xd i wlasnie przez to co opisujesz dostalem ta nagane, bo sie spoznilem xd jeden #!$%@? dzien
  • Odpowiedz
@bruhh: Gdzie są teraz ci, którzy każdemu mirkowi na początku drogi zawodowej doradzają wyjazd z Polski, bo zagranico to tylko mleko i miód, a w Polsce wyłącznie januszerka?
  • Odpowiedz
@ProResHq: fakt jest taki, ze tutaj nawet za najnizsza krajowa w najglupszej/najlzejszej robocie wyzyjesz calkiem spoko na poziomie, czego nie mozna powiedziec o polsce + bardzo szybko idzie zarobki powiekszyc.. moj ziomo robi na produkcji chyba z 6 lat (jezeli to sprawia ze jest szczesliwy, to czemu nie?), pierw zaczynal od tasmy, potem brygadzista, teraz kierownik calej hali a nawet nie bardzo mowi po niemiecku ale zna sie na robocie
  • Odpowiedz
@Palladyn400: kariera? nie nazwal bym tak tego. kazdy kto ma checi i sily moze takie cos robic, do tego nie potrzeba zadnych studiow, papierow i innego tego typu szmelcu. Ja mam wyksztalcenie w sumie jak na polskie warunki "zawodowe", nie liczac miliona szkolen i innych dyplomow ale... ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak, cale zycie tutaj
  • Odpowiedz
@bruhh: to ja nie rozumiem tych tekstów o nadgodzinach. Jeżeli masz 90 nadgodzin to oczywiste, że nie musisz iść więcej do pracy. Poza nadgodzinami będziesz mieć do wypłacenia zaległy urlop, Finanzamt się ucieszy. Twoja sprawa ale ja bym brał wolne z nadgodzin zamiast je wypłacać. Czas wolny nie jest w Niemczech opodatkowany, zarobki już tak XD
  • Odpowiedz
@bruhh: I widzisz, w kraju z dykty jest jednak lepiej. L4 przychodzi do pracodawcy elektronicznie i nie musisz się o to martwić. Nie takie cudowny ten zachód xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@perun79: no jak już wspominałem zachód to jest w totalnej dupie jeżeli chodzi o IT xD my płacimy tutaj 40€ za 100mbit internet, który nie jest stabilny. Sygnał na telefonie to jest też jakis cyrk, w centrum miasta ledwo 3g.
@ElectroNICK: według prawa jest 7 dni, a że moja firma wymaga tego po 3 to mi mogą skoczyć, bo jak przekroczysz tą prawną granice, wtedy mogą ci nie
  • Odpowiedz
@bruhh: u na też takie prawo było, że trzeba było dostarczyć pismo, ale od trzech lat się zmieniło i lekarz wysyła pismo od razu do ZUS (elektronicznie) a ZUS do pracodawcy

Co ci Niemcy tacy opóźnieni
  • Odpowiedz